Süleyman Soylu, Kutlu Doğum Haftası etkinliklerine katıldı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bu topraklarda bağımsızlığın ve özgürlüğün iki timsali vardır. Birisi Ezan-ı Muhammedi, öteki ay yıldızlı bayrağımızdır” dedi.

Soylu, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Ortahisar Müftülüğünce Yeşilova Mahallesi’nde düzenlenen organizasyonda vatandaşlara hitap etti.

Türkiye’nin her tarafında insanlığın önderi Hz. Muhammed’in Kuran-ı Kerim tilavetleri, ilahiler ve salat-ü selamlar ile anıldığını belirten Soylu, “Bu topraklarda bağımsızlığın ve özgürlüğün iki timsali vardır. Birisi Ezan-ı Muhammedi, öteki ay yıldızlı bayrağımızdır” ifadesini kullandı.

Soylu, millete ve kendilerine yüklenen sancağı, hem bu topraklarda hem de dünya coğrafyasında sorumlu şekilde üstlenerek, geleceğe taşımanın en büyük vazifelerinden olduğunu dile getirerek, Hz. Muhammed’in (S.A.V.) etrafındakilerle yaşadığına dikkati çekti.

Hz. Muhammed (S.A.V.) ve halifelerinin hayatından kesitler sunan Soylu, Hz. Peygamber’in adaletli olduğunu vurguladı.

İslamiyet’in zengin bir din olduğuna dikkat çeken Süleyman Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İslamiyet, bütün örnekleriyle zenginlik dinidir. Oysa belki bizler, o örnekleri gözümüz görmediği andan itibaren neslimizin, benliğimizin, kişiliğimizin, esareti altına alıp, sanki ufacık bilgimizle her şeyi kendimiz biliyormuşuz, en iyiyi yapabilecekmişiz gibi anlayışa koyuyoruz. Önderimiz ve rehberimiz bellidir. Bu ülkede önderimiz ve rehberimizin ortaya koyduğu düsturla, evlatlarımızı ve gelecek nesillerimizi ve coğrafyamızın bize bıraktığı bütün emanetlerimizi sıkı sıkı sarıp, yerine getirmekle mükellefiz. Her birimiz mükellefiz.”

Toplumdaki birlik ve beraberliğin önemine de değinen Soylu, “Sevgiyi, birbirimize muhabbeti, aşkı ve insanın birbirine ihtiyacını her zaman en önde tutarak, kardeşliğimizin, sevgimizin, birliğimizin, bütünlüğümüzün, ellerimizi semaya açarak Cenab-ı Allah’tan sürekli olmasını niyaz ederim” şeklinde konuştu.

Soylu, organizasyona katkısı olanlara teşekkür ederek, sözlerini “Allah, Kur’an-ı Kerim, Ezan-ı Muhammedi’nin seslerini ve ay yıldızlı bayrağımızı, bu göklerden ve semalardan eksik etmesin” diyerek tamamladı.

Konuşmanın ardından Kur’an-ı Kerim tilavetinin yanı sıra Ortahisar Müftülüğü Korosu ilahiler okudu.

Etkinliğe AK Parti Trabzon Milletvekili adayı Nihat Tosun ve Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç ile çok sayıda vatandaş katıldı.