Süleyman Soylu, Kocaeli’de konuştu: “Tereddüt etmeyin ülkemiz iyi bir istikamette gidiyor.”

Kocaeli Trabzonlular Derneği, Trabzon’un Kurtuluş Günü’nü kutlamasına katılan İçişleri eski Bakanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, “Tereddüt etmeyin ülkemiz iyi bir istikamette gidiyor. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var” dedi.

Kocaeli Trabzonlular Derneği, Trabzon’un, düşman işgalinden kurtuluşunun 106’ıncı yıldönümünü Başiskele Türkiye Yüzyılı Gençlik Merkezi’ndeki programla kutladı.

Etkinliğe İçişleri eski Bakanı, AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu programın özel konuğu olurken Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Veysel Tipioğlu, Sami Çakır, Mehmet Akif Yılmaz, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü, Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, İl Emniyet Müdürü Faruk Karaduman, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, MHP İl Başkanı Murat Nuri Demirbaş, belediye başkan adayları, belediye meclis üyesi adayları ve dernek üyeleri katıldı.

YAPTIKLARI BÜYÜK BİR İŞTİR

Süleyman Soylu yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Bu ülke büyük bir ülke, burada Trabzon’dan buraya gelenlerin yaptığı büyük bir iştir. Şehirler hep kendi kültürü olsun ister, ‘Hemşehri dernekleri öne çıksın mı?’ diye tartışılır ama ben bunun doğru olmadığı kanaatindeyim çünkü dünyayı tek bir dine, tek bir topluma, tek bir kültüre ve insana döndürülmek isteniyor.

Ülkemizde bu başarılamadığı için 15 Temmuz ‘da millet, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde darbe girişimine karşı durdu.

KUVVETLENMEMİZ, GÜÇLENMEMİZ GEREKİYOR

Fatih, Yavuz, Kanunu-i kendi karakterlerini Trabzon’ a yansımıştır. Bugün buradayız Allah hepimizden razı olsun. Hiç tereddüt etmeyin ülkemiz iyi bir istikamette gidiyor. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var. Gazze bizim için yeni bir mücadele, Karabağ bizim için bir acıydı ama o bölgede sorunu çözdük ve çapağı çıkardık. Biraz daha kuvvetlenmemiz ve güçlenmemiz gerekiyor, İsrail bir katliam yapıyor. Bize ‘Gözünüzün önünde insan öldürürüz’ diyor. İstanbul şehri bu milletin ecdadı tarafından feth edildi, biz de bu yolda gideceğiz. Bizim memleket güzel memleket. Trabzonlu olmaktan memnunum, gurur duyuyorum”