Süleyman Soylu: “Bandırma’ya AK Parti bayrağı dikeceğiz”

Bandırma’da Cumhur İttifakı’nın düzenlediği Meclis Üyesi Aday ve Proje Tanıtım Toplantısı’na katılan Eski İçişleri Bakanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu, “31 Mart’ta Bandırma’ya AK Parti bayrağı dikeceğiz.” dedi

Cumhur İttifakı tarafından Meclis Üyesi Aday ve Proje Tanıtım Toplantısı gerçekleşti. Düzenlenen toplantıya Eski İçişleri Bakanı AK Parti İstanbul Milletvekili Süleyman Soylu da katılım sağladı. Eski İçişleri Bakanı olarak uzun yıllar görev yapan Soylu, toplantıda yaptığı konuşmada, inançlı bir insan olduğunu vurgulayarak, Balıkesir’in kendisi için özel bir yere sahip olduğunu dile getirdi. 7 yıl boyunca İçişleri Bakanlığı görevini yürüttüğü dönemlerde Balıkesir’e özel önem verdiğini ifade eden Soylu, “Biz inançlı insanlarız.. 7 yıl İçişleri Bakanlığı görevi yaptım, Balıkesir’in benim için çok kıymetlidir. Balıkesir’in çok özel yönleri var. Balıkesir, benim kendimi emanet edebileceğim bir şehirdir.” dedi.

“CEMAL ÖZTAYLAN’IN YAPTIĞI HİZMET ÜZERİNE TAŞ DİKİLMEMİŞ”

Toplantıda yerel seçimlerin önemine vurgu yapan Soylu, belediyelerin nasıl yönetileceği ve hangi politikaların uygulanacağının tartışıldığı bir sürece girildiğini dile getirdi. 3 dönemdir hakim olan Cumhuriyet Halk Partili belediyeyi eleştiren Soylu, “Bandırma’da görüyoruz ki 3 dönemlik CHP iktidarında hiçbir şey yapılmamış. CHP iktidarından önce de Cemal Öztaylan belediyeciliği vardı. Cemal Öztaylan’ın yaptığı başarılı hizmetler üzerine taş konulmamış. Şimdi görüyoruz ki Cemal Öztaylan CHP’ye değil, Cemal Öztaylan, Cemal Öztaylan’a karşı. Biz genel seçime gitmiyoruz, yerel seçime gidiyoruz, bir belediye seçimine gidiyoruz. Şehirlerin yönetimine gidiyoruz. Belediye başkanımız ne yapacak? Nasıl çalışacaklar? Biz, bunların tartışıldığı bir seçime gidiyoruz.” dedi.

“BANDIRMA’YA AK PARTİ BAYRAĞI DİKECEĞİZ”

Bandırma için yeni bir dönemin başlayacağı ve 31 Mart’ta AK Parti’nin bayrağının Bandırma’da yeniden dalgalanacağı ifade eden Soylu, “Sağ cebinde CHP Genel Başkanlık kartı olanlar, sol cebinde 2023 Cumhurbaşkanı adaylığı kartı olanlar, yerel seçim politikalarını tartışmazlar. Bu millet Tayyip Erdoğan’a güveniyor, inanıyor. Size bir şey söylerlerse, biz genel seçimlerde Tayyip Erdoğan’a emanet ettik, dersiniz. Bandırma için “Kaybolan Yıllar şarkısını söylemeyelim. Allah’ın izniyle ve inayetiyle 31 Mart’ta Bandırma’ya AK Parti bayrağı dikeceğiz.” şeklinde konuştu.