Standardı yükselen bir Trabzon olacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti’nin temel bir huyu olduğunu, kolay söz vermediğini ama söz verdiği zaman da herşeyi yapacağını belirtti.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Yomra ilçesinde Sevgi Yürüyüşü’ne katılarak, vatandaşlar ile sohbet ederek, esnafı ziyaret etti.

Uzun bir yürüyüşün ardından Yomra Mobilyacılar Sitesine gelerek burada esnafı ziyaret eden Soylu, esnafın sorunlarını dinledi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun dün Trabzon’da şehir ile ilgili dev projeleri vatandaşlarla paylaştığını ifade ederek, şunları kaydetti:

“AK Parti’nin temel bir huyu var, kolay söz vermez ama söz verdiği zaman ise her şeyi yapar. Sayın Başbakanımız uzun bir süreden beri üzerinde çalıştığımız kendisinin de onayını aldığımız bir proje demetini açıkladı. Güney Çevre Yolu, hem Değirmendere’de, hem de Atapark tarafında köprülü kavşak, şehir hastanesi, ikinci devlet Üniversitesi, yüksek okullar, fakülteler, yeni havaalanı, Arsin’de yatırım adası, turizm destinasyonları. Bunlar çok önemli projeler.”

Trabzon’da turizmin son yıllarda çok geliştiğini belirten Soylu, Trabzon’da Uzungöl gibi yeni cazibe alanları oluşturacaklarını, böylelikle istihdamın artacağını kaydetti.

Trabzon’a Asya’nın en büyük limanlarından birisini yapacaklarını vurgulayan Soylu, “Trabzon’da üst düzey çalışmalar yapacağız. Bizim amacımız burada ticaretin, turizmin, eğitimin, sporun gelişmesi, insanımızın daha üst bir sınırda, hayat standardında yaşamasını sağlayabilmek.

Trabzon’u güçlü bir merkez haline getirebilmek çalışıyoruz. Demiryoları, Güney Çevre yoluyla, Kanuni Bulvarıyla, standardı yükselen bir Trabzon olacak” dedi.

Süleyman Soylu, Trabzon’un bir ticaret kenti olacağını da belirterek, Yomra Mobilyacılar Sitesi yönetiminin kendisine bir proje sunduğunu ve bu projenin hayata geçirilmesi için çalışmalara başladıklarını vurguladı.