Soylu’dan Kabine Yorumu

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Türkiye’nin meselelerini bir kabine revizyonuna, bir bakanlık değişimine getirip tıkamak veya üzerinden tartışma yapmak bana göre bir çelişkidir” dedi.

Soylu, partisinin Ereğli ilçe başkanlığının tanıtım toplantısı öncesinde gazetecilerin ”Kabinede değişiklik olacak mı? Bu tür söylemler ve açıklamalar var” sorusu üzerine, şöyle konuştu:

”AK Parti kurulduğu yıldan itibaren bende bir bölümünü dışarıdan izlediğim, son bir bölümünde de birlikte olduğum iç yapısını çok daha iyi bir şekilde hissettiğim ve anladığım takım halinde ciddi çalışmalara imza attı. Bütün bu meselelerle ilgili partimizle böyle bir değerlendirmeden hareket etmek elbette basının temel hakkı olabilir. Ama şunu açık yüreklilikle söylemek istiyorum. AK Parti her döneminde hem kabine üyeleriyle hem partinin karar vericileriyle ve hem de kadrolarıyla başarılı olarak halkımızın tescilini almıştır.”

AK Parti’nin 2011 seçimlerinde her 2 kişiden birinin oyuyla ve desteğiyle tabanını genişleterek büyüdüğünü belirten Soylu, ”Türkiye’nin meselelerini bir kabine revizyonuna, bir bakanlık değişimine getirip tıkamak veya üzerinden tartışma yapmak bana göre bir çelişkidir” ifadesini kullandı.

AK Parti’nin 2023 hedefine yeni bir heyecanla başladığını vurgulayan Soylu, ”Bunun için partimizin Türkiye’nin geleceğiyle ilgili uğraştığı ciddi meseleler var. Partimizin, ülkemizin kronik problemlerine çözüm arayan ve Türkiye’yi geliştirmeye, dönüştürmeye ve bugüne kadar ele alınmayan meseleyi ele alarak kendi insanlarına standartları yüksek bir yaşam biçimine oluşturmaya dönük bir hakkı var. Bu da sivil hakkıdır. Sivil hak da toplumla her şeyi tartışmaktadır. Bu tür meseleleri gündem yapmanın önemli olduğunu düşünmüyorum” değerlendirmesinden bulundu.