Soylu: “Türkiye Ekonomisi Güçlüdür ve Entrikalara Rağmen Zayıflamayacak”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye ekonomisi güçlüdür ve entrikalara rağmen zayıflamayacak” dedi.

Soylu, partisinin Milas Belediye Başkan adayı Rüştü Yiğitkaya’nın seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, 30 Mart’ın ülkenin en önemli tarihlerinden biri olduğunu söyledi.

Yerel seçimlerin ardından cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapılacağını hatırlatan Soylu, “Bu millet, Selçuklu ve Osmanlı’dan itibaren ilk kez cumhurbaşkanı seçecek. Hasetlikten patlıyorlar. ‘Bunlar kim ki cumhurbaşkanı seçecek. Biz, lobilerimizle, gazete manşetlerimizle cumhurbaşkanı seçiyorduk’ diyorlardı. İşte buna tahammül edemeyip, huzuru ortadan kaldırmaya çalışıyorlar ama bu millet en güzel cevabı verecektir” diye konuştu.

21. yüzyılın Türkiye’nin asrı olacağını belirten Soylu, Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir devlet olduğunun altını çizdi. Soylu, şunları söyledi:

“Türkiye ekonomisi güçlüdür ve entrikalara rağmen zayıflamayacak. Biz bugün güçlü ve zengin bir Türkiye’yi hayal ediyoruz, adım adım gidiyoruz. Fark kapatan bir Türkiye oluşturduk. 237 ülkeye ihracat yapan bir Türkiye var. Dünyanın her tarafında ayağa kalktık ve 21’inci asrı Türkiye asrı haline getirmek için bir gayreti ortaya koyuyoruz. Hiç endişe etmeyin.”

Soylu, daha sonra seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi.