Soylu, Çankırı Buğdaypazarı Medresesi’ni Ziyaret Etti.

AK Parti Çankırı İl Başkanlığı’nın 45. Danışma Meclisi toplantısı için Çankırı’ya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, toplantıdan sonra Çankırı Belediyesi’ne ait Buğdaypazarı (Hazimiye) Medresesi’ni ziyaret etti.

Mekan hakkında Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç’ten bilgi alan Soylu’ya, kuzine üzerinde kavrulmuş kestane ve patates ikram edildi. AK Parti Çankırı Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz’in de eşlik ettiği ziyarette Belediye Başkanı İrfan Dinç’in anlatımıyla medrese odalarındaki yerel kültür çalışmalarını inceleyen Soylu, bebek beşiği sallayıp sembolik olarak kundura tamiri yaptı.

Buğdaypazarı Medresesi’ni gördükten sonra bir an çocukluk günlerini hatırladığını belirten Soylu, “Anadolu kültürü o kadar geniş ki, her gittiğim vilayette birbirine benzer objelere rastlıyorum. Ancak buradaki yaren kültürü ve kaya tuzu objeleri Çankırı’yı farklı yönleriyle daha da öne çıkartıyor. Belediye Başkanımızı ve ekibini böylesi anlamlı çalışmalarından dolayı kutluyorum” diye konuştu.

Süleyman Soylu, Belediye Başkanı İrfan Dinç ile birlikte medreseyi ziyarete gelen gelin ve damada ebru tablo ve tuz lambası hediye etti.