Sorumluluğumuz büyük

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yeni anayasa heyecanımızla, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşacağımıza inandığımız başkanlık sistemiyle yepyeni bir yolculuğu, yepyeni bir anlayışı başlatıyoruz. Çok çalışmalı, çok gayret göstermeliyiz. Bu, sadece AK Parti’nin davası değildir. Bu, büyük milletimizin hem geçmiş hem bugün hem de gelecek davasıdır” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yeni anayasa heyecanımızla, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşacağımıza inandığımız başkanlık sistemiyle yepyeni bir yolculuğu, yepyeni bir anlayışı başlatıyoruz” dedi.

Soylu, Rize Spor Salonu’nda düzenlenen milletvekili aday tanıtım toplantısında, Rize’nin her zaman büyük medeniyet mirasına ve AK Parti’ye kurulduğu günden itibaren sahip çıktığını, sahip çıktığını, hizmete destek verdiğini söyledi.

AK Parti’nin “Büyük Türkiye Medeniyetin Sesi” olduğunu vurgulayan Soylu, milletin beklentilerine sahip çıktığını, büyük medeniyetin gelecek nesillere yara almadan taşınması için çaba harcadığını anlattı.

AK Parti’ye kuruluşundan itibaren 13 yılda dokuz seçim boyunca halk tarafından kararlı şekilde sahip çıkıldığını kaydeden Soylu, “Milletimizin 9 seçim boyunca kararlı şekilde desteklediği bu anlayışla yepyeni bir yolculuğa çıkıyoruz. Bu yolculuğa çıkarken bir elimizde Altay Tankı’mız, bir elimizde Cirit Füze’miz, bir elimizde Merkez Bankasındaki 130 milyar dolar döviz rezervimiz, bir elimizde MİLGEM Savaş Gemi’miz, 239 ülkeye ihracat yapan Türkiye var. 196’ya varan üniversitemiz, 70’ten fazla ülkeye gittiğimizde Ay yıldızlı pasaportumuzu görünce saygıyla ayağa kalkılan Türkiye var” diye konuştu.

Soylu, 2,5 yıldır AK Parti’de olduğunu ve daha fazla çalışmayı kendisine sorumluluk edindiğini dile getirerek, şunları söyledi:

 “13 yıldır AK Parti kadroları ülkeme o kadar hizmet etti ki ‘Acaba, onların bu hizmetlerine yetişebilir miyim? Acaba aradaki bu farkı kapatıp, bu büyük medeniyete borcumuzu ödeyebilir miyiz’ diye çabalıyoruz. Siyasetin her kademesinde bulundum, ilçe, il başkanlıkları, genel başkanlık yaptım, 2,5 yıldır da genel başkan yardımcılığı yapıyorum. Siyasette hiç bir mevki, makamdan korkmadım ama Allah şahit, milletvekilliği sorumluluğundan korkuyorum. Sorumluluğu beni, altında eziyor çünkü AK Parti Milletvekilliği bambaşka bir şey. O, milletin, geleceğin sorumluluğu.”

Başkanlık sistemi

Çok büyük ve zor bir seçime girdiklerine dikkati çeken Soylu, şöyle devam etti:

“Bizler yeni anayasa heyecanımızla, Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşacağımıza inandığımız başkanlık sistemiyle yepyeni bir yolculuğu, yepyeni bir anlayışı başlatıyoruz. Çok çalışmalı, çok gayret göstermeliyiz. Bu, sadece AK Parti’nin davası değildir. Bu, büyük milletimizin hem geçmiş hem bugün hem de gelecek davasıdır. Eğer büyük ve özgür Türkiye istiyorsak, 28 Şubat’ın, 60 darbesinin o mefhum günlerine, koalisyonların Türkiye’ye maliyetine tekrar ülkemizi düşürmek istemiyorsak, Türkiye’de başkanlık sistemini getirebilmek için büyük gayret ortaya koymalı, her seçimden daha fazla çalışmalıyız.”

Soylu, AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm Müslüman devletlerin umudu olduğunu sözlerine ekledi.

Toplantıya eski Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Milletvekili Nusret Bayraktar, milletvekili adayları Hasan Karal, Hİkmet Ayar ve Osman Aşkın Bak’ın yanı sıra partililer ve davetliler katıldı.