Siyaseti sindirmek istiyorlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yıllardır vesayet üzerinden yönetmeye çalıştıkları siyaseti pranga içine almak istiyorlar. Tehditle, şantajla siyaseti sindirmek istiyorlar” dedi.

Soylu, Adana İl Danışma Kurulu toplantısının ardından Adana Çiftçiler Birliği’ni ziyaret ederek birlik üyeleriyle bir araya geldi. Burada çiftçilerin sorunlarını dinleyen Soylu daha sonra Serinevler Spor Salonu’nda düzenlenen Adana Merkez İlçeler Sandık Yönetim Kurulu Üyeleri ve Müşahitleri toplantısına katıldı. Alkışlar eşliğinde salona giren Soylu, Türkiye’de son yıllarda bazı kesimlerin halkı eski Türkiye’ye mahkum etmek istediklerini söyledi.

Eski Türkiye’yi isteyen kesimin bunu entrikalarla, şantajlarla, oyunlarla, montajlarla yapmak istediklerini ve halkın huzur ve istikrarını bozmaya çalıştıklarını dile getiren Soylu, “Yapmak istedikleri çok açık. Bu ülkenin topraklarını ucuza kapatmak istiyorlar. Yıllardır vesayet üzerinden yönetmeye çalıştıkları siyaseti pranga içine almak istiyorlar. Tehditle, şantajla siyaseti sindirmek istiyorlar. Bu ülkenin nimetlerini, bereketlerini ortadan kaldırmak, halkımızın bunlardan faydalanmasını engellemek istiyorlar” diye konuştu.

10 Ağustos’ta yapılacak cumhurbaşkanlığı seçiminde vatandaşların eski ve yeni Türkiye’yi seçeceklerini ifade eden Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“10 Ağustos bizim için Türkiye’nin 21. yüzyıla dünyanın en aydınlık ülkesi olarak girmesi anlamına gelmektedir. 10 Ağustos’ta Erdoğan sadece bu ülke tarafından cumhurbaşkanı seçilmeyecektir. Biz sadece Tayyip Erdoğan’ı cumhurbaşkanı seçmeyeceğiz. 250 yıldır bizi gerileme dönemine sabit kılmak isteyenlere itiraz edeceğiz. O, cumhurbaşkanı olduğunda bu ülkede herkes cumhurbaşkanı olacak. O, cumhurbaşkanı olduğunda 1071’de Anadolu’yu fetheden kumandan Alparslan cumhurbaşkanı olacak. Ertuğrul Gazi cumhurbaşkanı olacak. Osman Gazi cumhurbaşkanı olacak. Kanuni Sultan Süleyman cumhurbaşkanı olacak. Fatih Sultan Mehmet cumhurbaşkanı olacak. Abdülhamit cumhurbaşkanı olacak. Abdülmecit cumhurbaşkanı olacak. Bize muasır medeniyet seviyesini hedef gösteren Gazi Mustafa Kemal cumhurbaşkanı olacak. Rahmetli Adnan Menderes cumhurbaşkanı olacak. Rahmetli Özal cumhurbaşkanı olacak. Rahmetli Erbakan cumhurbaşkanı olacak. Bu ülkedeki bütün mazlumlar cumhurbaşkanı olacak. Bu ülkedeki mağdurlar, hakkı yenenler cumhurbaşkanı olacak. Sadece Tayyip Erdoğan değil, Somali’deki, Arakan’daki, Filistin’deki mazlumlar cumhurbaşkanı olacak. Tayyip Erdoğan, 77 milyon tüm Türkiye’nin cumhurbaşkanı olacak.”