Siyaset, Milletin Sinesine Sığınılırsa Başarılı Olur

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu,, “Siyaset, milletin sinesine sığınılırsa başarılı olur” dedi.

Soylu, Aydın temasları kapsamında Köşk Belediye Başkanı Rıfat Kadri Kılınç’ı ziyaret etti. Burada bir konuşma yapan Soylu, siyasette hizmet etmenin gelecekte torunlara bırakılacak en güzel hediyelerden olacağını ifade etti.

Siyasetin insanların kendi memleketlerine, kendi insanlarına hizmet etmesini engellememesi gerektiğini aktaran Soylu, “Muhakkak ki siyasette eleştiri olması lazım. Her şey en iyi şekilde yapılamıyor. Ama bunun bir insaf, bir vicdan, bir hakkaniyet ölçüsü olması gerekir. Bu ölçüyü kendi aramızda ortaya koymalıyız” diye konuştu.

Konuşmasında Taksim Gezi Parkı’ndaki olaylara da değinen Süleyman Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Diyelim iktidarı düşürmeye çalışıyorsunuz, devrim yapmaya çalışıyorsunuz, bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz. Gelin rolleri değişelim. Yarın 8,5-9 milyon AK Parti üyesi aynı meseleyi yapsa doğru bir şey mi olur? Bu durum memleketin bu halini, giden yolunu, ahvalini iyi bir noktaya taşımak mı?  Onun için siyaseti daha ziyade proje üzerine yapmalıyız. Millete dokunarak, bu anlayışı gerçekleştirerek ortaya koymamız lazım. Sabırlı olmak lazım. Milletin sinesine sığınmak lazım. Siyaset, milletin sinesine sığınılırsa başarılı olur.”