Siyaset Akademisini Herkes Takip Ediyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, siyaset akademisini, sadece AK Parti üyesi olanların değil, siyasetle ilgilenen herkesin takip ettiğini söyledi.

Soylu, AK Parti Balıkesir İl Başkanlığı’nca Karesi Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen “15. Dönem Siyaset Akademisi Yerel Yönetimler 3” programının, “Deneyim ve Vizyon Paylaşımı” konulu açılış dersinde konuşma yaptı.

“Siyaset akademisini, sadece AK Parti üyesi olanların değil, siyasetle ilgilenen herkesin takip ettiğini” ifade eden Soylu, Türkiye’de siyaset akademisi konusunda önemli bir sürecin başlatıldığını dile getirdi.

Soylu, şunları söyledi:

”Sadece siyasi partiler değil Türkiye’de birçok üniversite, siyaset okulları, siyaset akademileri adı altında bu önemli süreci ciddi bir şekilde takip etmektedir. Bu önemlidir. Siyaseti bilgi ile donatmak, oradaki temel bilgileri kendi içimizde paylaşmak ve bundan sonra da geleceğimiz görevlerde takip edeceğimiz siyasette doğru bilgiyle donatılarak ve o doğru bilgiyle gelecek nesilleri inşa etmek bizim en temel grevlerimizden biridir. Vatandaşlık görevimizdir, insanlık görevimizdir.”

Söz konusu akademinin 12 döneme kadar yaklaşık 48 bin mezun verdiğini anlatan Soylu, “Ondan sonra 5 bin 300, bugün de 6 bin 700 mezun vermektedir. Bu, yaklaşık 59 bin, 60 bin seviyesine denk gelmektedir. Yani buradan alınacak ehliyet basit bir ehliyet değil. Türkiye’nin en güçlü ve dönüştürücü siyasi kurumu olan AK Parti’nin, yani AK bir ehliyet bu” değerlendirmesinde bulundu.

Açılış dersine, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur, Balıkesir Milletvekili Ali Aydınlıoğlu ve Tülay Babuşçu, Balıkesir İl Başkanı Mahmut Poyraz ile partililer katıldı.