Siyaset Akademisi’nde Yeni Dönem Heyecanı

16. Dönem Siyaset Akademisi’nin “Yerel Yönetimler-4” programı, AK Parti Genel Merkezi’ndeki açılışla başladı.
Genel Başkan Yardımcısı ve Ar-Ge Başkanı Süleyman Soylu, açılışta yaptığı konuşmada, Türkiye genelinde 23 merkezde yaklaşık 5 bin kişinin eğitim alacağını söyleyerek, Siyaset Akademisi’nin Türk siyaset hayatının en önemli adımlarından biri olarak nitelendirilmesi gerektiğini belirtti.

Akademide bugüne kadar milletvekilinden belediye meclis üyesine kadar siyasetin her basamağından insanların geçtiğine işaret eden Soylu, bunun katkısının hem TBMM’de hem yerel yönetimlerde görüldüğünü ifade etti.

Soylu, Siyaset Akademisi’nden sadece AK Parti üyelerinin değil, başka partilerden, hatta hiçbir partiyle bağı olmayan ama siyasete ilgi duyan vatandaşların da istifade edebileceğini bildirerek, şöyle konuştu:

“Bu siyasetin toplam kalitesi açısından, bu siyasetin yarınları, bir hasımlık meselesi olmaması açısından, siyasetin centilmence bir rekabeti içermesi açısından AK Parti’nin Türkiye’deki siyasete bakışının da en önemli ana noktalarından birisidir. Eğer Türkiye değişecekse siyasete bakış da siyaset yapma biçimi de ve siyasetin gelecekteki oluşma biçimi de değişmeliydi.”

Siyaset Akademisi’nin bu alanda önemli bir yol açtığını da kaydeden Soylu, akademinin yeni döneminin siyasi hayatın verimliliğine katkı getirmesini ve öğrencilere uğurlu gelmesini temenni etti.

Yerel Yönetimler-4 programının ilk dersini ise Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek verdi. Öğrencilere bazı tavsiyelerde bulunan Gökçek, başkentin 2013 ve sonrası projeleriyle ilgili bir sunum yaptı.