Siyaset Akademisi 13. Dönem Mezunlarını Verdi

Koordinatörlüğünü AK Parti Ankara İl Başkanlığı Ar-Ge Başkanlığı’nın üstlendiği AK Parti Siyaset Akademisi Ankara 13. dönem eğitimlerinin son dersi ile sertifika töreni, Mamak Necmettin Erbakan Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Burada konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bu ülke ne çektiyse siyasetin kuvvetsizliğinden, kudretsizliğinden ve güçsüzlüğünden çekmiştir” diye konuştu.


Siyasetin, toplumun kendisini ifade edebileceği bir mekanizma olduğunu vurgulayan Soylu, “Eğer o siyaset kuvvetsiz ve güçsüz olursa, millet aldatılabilir. Eğer siyaset samimi olmazsa, şeffaf olmazsa, eğer siyaset ulaşılabilir olmazsa, denetlenebilir olmazsa millet aldatılabilir” ifadesini kullandı.

Soylu, bilgiyle donatılabilmiş güçlü ve kuvvetli bir siyaset mekanizması olsaydı darbelerin gerçekleşmeyeceğini anlatarak, 21. yüzyılda AK Parti’nin bambaşka bir üslup getirdiğini söyledi.

AK Parti’nin “Siyaset Akademisi” denilen bir süreci başlattığını bildiren Soylu, Türkiye’de 30 binden fazla kişinin “Siyaset Akademisi”nden mezun olduğunu anlattı.

Akademiye katılanlara tavsiyelerde de bulunan Soylu, bilginin insanı en çabuk terk eden unsurlardan olduğunu, bu nedenle bilgilerin üzerine takviyede bulunulması gerektiğini kaydetti.

Soylu, siyasette doğallıktan da vazgeçilmemesi gerektiğini dile getirerek, akademiye gelenlerden seçimde çalışacak olanlara, seçime üç ay kala çay, mercimek çorbası gibi boğazı tahriş edecek yiyecekleri tüketmemeleri, çikolata, şekerli yiyecekler ve tatlılardan uzak durmalarını, soğuk sıcak dengesini iyi ayarlamalarını tavsiye etti.

Akademinin 13. döneminin son dersinde “Lider Ülke Türkiye, Yerel Yönetimler” konulu konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, kentte 2012’de gerçekleştirilen ve 2013’te hayata geçirilecek projeler hakkında sunum yaptı.

Etkinliğe, AK Parti milletvekilleri Tülay Selamoğlu, Ülker Güzel, Emrullah İşler, Seyit Erçelik ile İl Başkanı Murat Alparslan da katıldı.

Konuşmaların ardından akademinin 13. dönem mezunlarına sertifikaları verildi, toplu fotoğraf çektirildi.