Siyaset Akademilerimiz Örnek Teşkil Ediyor

 

 

Soylu, AK Parti Siyaset Akademisi’nin Düzce’de düzenlediği ”Yerel Yönetimler-2” dersine konuşmacı olarak katıldı.

AK Parti’nin Siyaset Akademisi’nde sadece kendi üyelerine aktarımlarda bulunmadığını anlatan Soylu, ”AK Parti siyaset akademisinin özelliği, objektif değerlendirmelerinin, dışarıdan katılmak isteyen herkese Türkiye’nin her tarafında açık olmasıdır” diye konuştu.

Siyaset akademilerinin bir örnek teşkil ettiğini, takip ve taklit edilir olduğunu dile getiren Soylu, diğer siyasi partilerin, AK Parti’nin Siyaset Akademisi’nin bu anlayışını kendilerine uygulamak için ellerinden geleni yaptığını ifade etti.

Soylu, bu durumdan mutlu olduklarını belirterek, ”Çünkü siyasetin, ahlaki ölçüde bizi zorlayacak rakiplere de ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Onlar bizi ne kadar zorlarsa, o kadar daha fazla sahada hem milletimizle hem bilgimizle Türkiye’nin geleceğine kendimizi konsantre ederiz. İnşallah onlarda AK Parti’nin siyaset akademisine verdiği anlayışla bunu yaparlar” şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, partisi tarafından sürüdürülen ”Parti Okulu”nda yaptığı bir konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan aleyhine söylenmeyecek sözler sarf ettiğine dikkati çeken Soylu, şunları kaydetti:

”Okul bu değildir. Okul ahlaktır, sevgidir, saygıdır. Okul birliğin, beraberliğin tesisidir ve centilmenliktir. Yine kusur bizde, taklit etmişler ama tam öğretememişiz. İnşallah onu da hep birlikte öğreteceğiz” dedi.