Sinsi tuzakları ortadan kaldıracağız

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, emniyetteki “paralel yapı” ile mücadelenin süreceğini belirterek, “CHP’li, MHP’li kardeşlerimiz hiç endişe etmesin. Kılıçdaroğlu’na da öbür taraftan Bahçeli’ye de bu paralellerin kurmuş olduğu sinsi tuzakları ortadan kaldıracağız, onları da Tayyip Erdoğan kurtaracak” dedi.

Soylu, cumhurbaşkanı seçimi çalışmaları kapsamında Mersin’in Toroslar ilçesinde Arslanköy Mahallesi’nde esnafı ziyaret etti, Arslanköy Camii’nde öğle namazı kıldıktan sonra bir kahvehane önünde vatandaşlara seslendi.

Türkiye’nin 10 Ağustos’ta tarihin en önemli seçimine girdiğini belirten Soylu, Selçuklu ve Osmanlı dahil ilk kez bu coğrafyalarda halkın kendi reyiyle özgür şekilde cumhurbaşkanını seçeceğini hatırlattı.

Gezi olayları, 17 Aralık ve 25 Aralık operasyonları ile Türkiye’de karışıklık çıkarmaya çalışanlar olduğuna dikkati çeken Soylu, “Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dik ve kuvvetli durdu. Sandık nasıl “namusumuzdur” dediyse kendisine verilen o emanetleri, oyları, namus olarak bildi ve bu mücadeleyi ortaya koydu. Faiz lobisini de mağlup etti, Pensilvanya’yı da mağlup etti, darbecileri de” diye konuştu.

İki şeyden vazgeçmeyeceklerini, bunlardan birinin çözüm süreci, diğerinin “paralel yapı” olduğunu belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Hani o birileri var ya birileri. Hani bu mahkemeleri yapıyor diye itiraz eden birileri… Bugün maalesef o paralellerle beraber Tayyip Erdoğan’a tuzak kurmaya çalışıyorlar. Cumhuriyet iki temel üzerine kurulmuştur. Bunlardan bir tanesi İstiklal-i Tammiye’dir, yani tam bağımsızlık, ikincisi ise ‘egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’. Bunu hazmedemeyenler, Türkiye’ye tuzak kurmaya çalıştı. Türkiye’de yeniden modern bir İpek Yolu tesis edilmesini, Türkiye’nin büyük hedeflerini hazmedemeyenler, tuzak kurmaya çalıştı. Arslanköy’den haykırıyorum, bu paralellerle kökünü kazıyana kadar mücadele edeceğiz. CHP’li, MHP’li kardeşlerimiz hiç endişe etmesin. Kılıçdaroğlu’na da öbür taraftan Bahçeli’ye de bu paralellerin kurmuş olduğu sinsi tuzakları ortadan kaldıracağız, onları da Tayyip Erdoğan kurtaracak.”