Şimdi ikinci yarıya hazırlanıyoruz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, AK Parti Trabzon milletvekili adaylarıyla Çarşıbaşı, Tonya ve Vakfıkebir ilçelerini ziyaret ederek, partililerle bir araya geldi.

AK Parti Çarşıbaşı ilçe başkanlığını ziyaret eden Soylu, burada yaptığı konuşmada, AK Parti’nin cesaretle çok önemli adımlar attığını ifade ederek, “Bizi 28 Şubat’ta, Gezi olaylarında, 17-25 Aralık olaylarında pranga altına almaya çalıştılar. Bize dediler ki ‘biz zamanında rahmetli Menderes’e, Özal’a, Erbakan’a bu ülkeyi idare ettirmemiştik. Size de bu ülkeyi idare ettirmeyeceğiz’. AK Parti bunu diyenlere 13 yıldır çok önemli bir cevap verdi. Bu ülkeyi gayet iyi şekilde idare ediyoruz” diye konuştu.

Çözüm sürecinin devam edeceğini vurgulayan Soylu, şunları söyledi:

“Cesaretle çok önemli adımlar atıyoruz. Çözüm süreci bunlardan biridir. Paralelle mücadele bunlardan bir tanesidir. Allah’a şükürler olsun ki bu millet geçmişte düşürülmeye çalışıldığı tuzağı fark etmiştir ve bunu fark ederek bu tuzağa ‘dur’ demiştir. AK Parti’ye büyük ölçüde sahip çıkmıştır. Çözüm süreci devam edecektir. Paralelle mücadele devam edecektir. Türkiye’nin büyümesinden, zenginleşmesinden ve gelişmesinden korkuyorlar. ‘Türkiye’nin ayarını, moralini nasıl bozabiliriz, Türkiye’ye nasıl çelme takabiliriz’ diye düşünüyorlar. Türkiye uçuyor ve zenginleşiyor. Türkiye büyüyor ve demokratikleşiyor. Millet 2023 ve 2053’e hazırlanıyor. Ne yaparlarsa yapsınlar.”

Daha sonra AK Parti Tonya İlçe Başkanlığı’na geçen Soylu, burada yaptığı konuşmada, çözüm sürecinin ülke yararına olmasına rağmen bazılarının zararına olduğunu kaydederek, “Çözüm süreci kimin yararına, kimin zararına. Bizim yararımıza, başkasının zararına. Faiz lobilerinin zararına, enerji geçiş güzergahını ucuz kullanmak isteyenlerin zararına” ifadesini kullandı.

Soylu, AK Parti’nin Türkiye’de çok büyük işler başardığına işaret ederek, “AK Parti teşkilatları bütün darbe planları ve tuzaklara rağmen önemli işler başardı. Yukarıdan bakıp ‘o partiden hiçbir şey olmaz’ diyenlere rağmen çok büyük işler başardı. AK Parti yılmadı, korkmadı, yorulmadı. Bunun adı mücadele değil, bunun adı on yıllar, yüz yıllar sonra devrim olarak yazılacak çalışmalardır” dedi.

Başkanlık sistemi bizim için önemlidir

Yeni anayasayı yapmanın yanı sıra Başkanlık sistemini de hayata geçirmek istediklerini vurgulayan Soylu, “Allah nasip ederse milletimizin aziz desteğiyle bunu yapacağız. Başkanlık sistemi bizim için önemlidir. Artık başkanlık sistemi yeni hedeflerimizin dinamosudur. Başkanlık sistemi ülkeye geldiği andan itibaren yasama, yürütme ve yargı bütün bunların birbirinden ayrıldığı ve birbirini çok iyi denetlediği hem de bütün dünyanın ayakta alkışladığı bir sisteme doğru gideceğiz” diye konuştu.

Tonya’da yaptığı ziyaretin ardından Vakfıkebir ilçesine geçerek buradaki partililerle bir araya gelen Soylu, Türkiye’nin artık ekonomik ve sosyal olarak üst gelir grubunda yer aldığını vurguladı.

Şimdi ikinci yarıya hazırlanıyoruz

Soylu, ayaklarının üzerine basan güçlü bir Türkiye istediklerini kaydederek, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bambaşka bir ligdeyiz, şimdi ikinci yarıya hazırlanıyoruz. Birinci yarıyı galibiyetle bitirmiş, her türlü faule ve hileye rağmen bir takım, şimdi ikinci yarıda soyunma odasında büyük heyecanla ama milletin desteğiyle ikinci yarıya çıkmayı bekliyor. Ayaklarının üzerine basan güçlü bir Türkiye istiyoruz. Bundan da vazgeçmeyeceğiz. Ne yaparlarsa yapsınlar, bedeli ne olursa olsun Türkiye bundan vazgeçmeyecektir. Barajı filan geçeceği söylenen siyasi parti baraja dahi ulaşamayacak, yanaşamayacak. Aç tavuk kendini darı ambarında sanır. Çok uzakta kalacak. Son yapılan iki üç kamuoyu yoklamasını Ankara’da iyi tetkik ederek geldim. Hiç merak etmeyin.”