ŞEHİT POLİS MEMURU UZ İÇİN KAHRAMANKAZAN’DA TÖREN

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kendi cezalandırma yöntemlerini kullanmaya çalışanlar cahildirler. Devletine, hukukuna, vicdanına, ahlakına, toplumsal değerlere aykırı bir şekilde bu cahilliğe sığınanların bu dünyaları da öteki dünyaları da ziyandadır.” dedi.

Kahramankazan’da dün öğle saatlerinde meydana gelen bir olay sonucu şehit olan polis memuru Muhammet Uz için İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi.

Törene, şehit polis memurunun eşi Fatma Zehra, oğlu Mustafa Emir, babası Mustafa, annesi Gülsün Uz’un yanı sıra, İçişleri Bakanı Soylu, Ankara Valisi Ercan Topaca, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Gülcü, Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz, Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Soylu, vatandaşların güvenliğini sağlayan, sabahtan akşama kadar zihninde, beyninde suçla, asayişsizlikle, hukuksuzlukla mücadele olan, buna profesyonel bir meslek değil, millet görevi olarak bakan kahraman bir vatan evladının huzurunda olduklarını dile getirdi.

Bu tür acılara tahammülün kolay olmadığını belirten Soylu, şehitlerin aslında ölmediğini ifade etti. En büyük sorumlulukları arasında cahillik ve cehaletle mücadele yer aldığını vurgulayan Soylu, şunları söyledi:

“Cehaletle mücadele etmediğimiz sürece aslında insanlık imtihanında da varoluş sebebimize dayanan imtihanımızda da geride kaldığımız açıktır. Kendi cezalandırma yöntemlerini kullanmaya çalışanlar cahildirler. Devletine, hukukuna, vicdanına, ahlakına, toplumsal değerlere aykırı bir şekilde bu cahilliğe sığınanların bu dünyaları da öteki dünyaları da ziyandadır. Bunu biliyoruz. Cehaletle mücadelemiz elbette ki sürecektir. Kendini hukukun yerine koymaya çalışanlarla mücadelemiz sonuna kadar sürecektir.

Sevgili Muhammet bize emanetlerin var. İki tane sevgili çocuğun, sevgili eşin var. Bu güne kadar seni büyütürken Ayetel Kürsi’yi arkandan esirgemeyen, sürekli Allah’a niyazda bulunan, senin için, çoluk çocuğun için, bütün milletin evlatlarını kendi çocuğu gibi gördüğü için bu duaları esirgemeyen anne, baba ve yakınların var. Ama bilesin ki onlar kadar ardında ve arkanda büyük bir millet var. Bıraktığın emanetin sadece ailen değil, namusunla ve onurunla beraber yaptığın mesleğin olduğunu ve bu emaneti arkadaşlarına bıraktığını hepimiz biliyoruz. Biz suçluya, hukukun yerine kendisini koyanlara ve cehalete karşı bu mücadeleyi hep birlikte sürdüreceğiz. Allah ailenle, yakınların ve sevdiklerinle seni cennette kavuştursun.”

Bakan Soylu, Türk milletine, polis teşkilatına ve mesai arkadaşları ile ailesine başsağlığı diledi. Şehit, Aksaray’da toprağa verilecek