Şehit haberinin gelmemesinden rahatsızlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “8-9 aydır ülkemizde şehit haberi gelmiyor. Birileri bundan rahatsız. Türkiye’de çocuklarımızın şehit olmamasından maalesef rahatsız olanlar var” dedi.

Ula ilçesinde Merkez Cami önünde vatandaşlara hitap eden Soylu, Türkiye’de artık çocuklarını teröre kurban veren gözü yaşlı annelerin olmadığını söyledi.

Türkiye’nin son 10 yılda hiç kimsenin hayal edemeyeceği bir noktaya geldiğini vurgulayan Soylu, ülkenin artık  kendi eğitim uçağını, tankını, gemisini, insansız hava uçaklarını yaparak bugün ayakları üzerinde basan bir Türkiye tablosuna ulaştığını dile getirdi.

Soylu, “Türkiye’nin bölünme tehdidi ile karşı karşıya bulunduğu” şeklindeki açıklamalar ile halkın karamsarlığa sürüklenmeye çalışıldığına dikkati çekerek, şöyle konuştu:

“8-9 aydır ülkemizde şehit haberi gelmiyor. Birileri bundan rahatsız. Türkiye’de çocuklarımızın şehit olmamasından maalesef rahatsız olanlar var. Çözüm sürecini bir bölünme süreci olarak ülkemizin önüne koyup oradan halkı tahrik etmeye çalışanlar var. Kim bölecekmiş bu ülkeyi, nasıl bölünecekmiş? Kim bu ülkede 780 bin kilometrekaresinden ay yıldızlı bayrağı indirmeye cesaret edecekmiş? Bunun teminatı sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır, bunun teminatı AK Parti’dir, bunun teminatı millettir.”

Türkiye’nin hiçbir gün etrafındaki hiçbir olaya duyarsız kalmadığını anlatan Soylu, “Hiçbir zaman çıkarımıza göre bir politika ortaya koymadık. Bu topraklarda her zaman ilkeli ve insani bir politika ortaya koyduk. Türkiye’nin her tarafında birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Kim olursa olsun kimliğine bakmadan, dinine, inancına bakmadan insanlığa uzanan, her türlü sıkıntıya karşı sesini duyurmaya çalışan bir Türkiye tablosu ortaya koyduk” dedi.

“Ergenekon’dan baskı yedim”

Süleyman Soylu, birilerinin Türkiye’yi eski günlere döndürmek istediğini ve yapılanlardan rahatsız olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Ben Demokrat Parti’nin genel başkanlığını yaptım. İl ve ilçe başkanlığını yaptım. Demokrat Parti’nin genel başkanı iken AK Parti iktidardaydı. Muhalefet de ettim, sözler de söyledim ama bir gün olsun iktidar partisi AK Parti’den ‘sen ne yapıyorsun’ diye ne bana ne de arkadaşlarıma en ufak kısıtlayıcı bir söz gelmemiştir. Ergenekon’dan baskı yedim. ‘Bir şekilde bizim tarafımızda olun’ diye Celal Bayar Köşkü’nde Ergenekoncuların birtakım temsilcileri geldi ve dediler ki ‘sen bizim tarafımızda olmak zorundasın’. Tehdit ettiler. Şimdilik sırrı bende kalacak birtakım sözler söylediler. Kendileri ile birlikte olmayan herkese karakter suikastı yaptılar. Hangi antidemokratiklikten bahsediyorsunuz. Biz bunları geçmişte yaşadık, gördük. Biz bunları ayıklayarak gelen bir milletiz.”