Seçim başarımızı unutturmak istiyorlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, yerel seçimlerde AK Parti’nin almış olduğu yüzde 45,5 oyu, ‘Hangi felaketleri bu milletin önüne getirerek unutturabiliriz?’ uğraşısı içerisindeler.” dedi.

Soylu, yerel seçimlerin 1 Haziran’da tekrarlanacağı Buharkent ilçesinde, muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve partililerle bir araya geldi.

Soma’daki maden faciasında devletin zarar gören vatandaşların sıkıntılarının çözülmesi için güçlü bir iradeyi ortaya koyduğunu dile getiren Soylu, Türkiye’nin eski dönemlerde bu iradeyi göstermediğine işaret etti.

Soylu, şunları kaydetti: “Soma hadisesinde yaşadık. Orada 301 insanımız şehit oldu. Bu ülkenin başbakanı, kıymetli Başbakanımız hemen bütün her türlü meseleyi bir tarafa bırakıp soluğu kendi vatandaşının yanında aldı. Ama eski Türkiye’de böyle olmadı biliyor musunuz? Esas mücadelenin temelinde bu yatıyor. Ben çok iyi hatırlıyorum. Yalova depreminde Doğruyol Partisi’nin İstanbul İl Başkanıydım. O gün genel başkanımızla sabah hemen Yalova’ya gittik. Günlerce ülkenin başbakanı oraya gelmedi. Günlerce cesetler toplanamadı. Türkiye ceset torbası aradı. Kendi insanımıza mahçup olduk. Kendi insanımıza verdiği verginin karşılığını ödeyemeyen aciz bir devlet konumuna düştük. Kendi insanımıza bir şekilde maalesef orada cevap veremedik.”

– “Türkiye’nin büyük hedefleri var”
Türkiye’de bazı kesimlerin yerel seçimlerden güçlü bir şekilde çıkan AK Parti’yi zaafiyete uğratmak için çalıştığını vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Bakın Okmeydanı’nda yüzü maskeli insanlar orada ülkemizdeki bir çatışmayı yeniden körüklemek için her türlü provokasyonun içerisinde bulunuyorlar. “Okmeydanı’nda acaba biz bir Alevi Sünni kargaşası ortaya çıkarabilir miyiz? Bu ülkeyi bir böyle bir kargaşanın içerisine böyle bir kaosun içerisine sokabilir miyiz?” diye. Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, yerel seçimlerde AK Parti’nin almış olduğu yüzde 45,5 oyu “Hangi felaketleri bu milletin önüne getirerek unutturabiliriz?” uğraşısı içerisindeler. Net bu. Ne kadar yaparlarsa yapsınlar. Türkiye’nin büyük hedefleri var. Yeni Türkiye’nin büyük hedefleri var.”