Şantajlarla korkutmaya çalıştılar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye’yi bir korku tüneline sokmaya kalkıştılar. Herkesi şantajlarla, montajlarla, videolarla ürkütmeye, korkutmaya çalıştılar” dedi.

Soylu, Tatvan ilçesinde yaptığı konuşmada, ülkenin kalkınmasını çekemeyenlerin ve ülkenin huzurunu kaçırmak isteyenlerin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a komplo kurmak istediklerini belirtti.

Türkiye bir taraftan tren ağları, diğer taraftan hızlı tren ağlarıyla 21. yüzyıla hazırlık yaptığını ifade eden Soylu, dünya ülkeleri ekonomik krizle boğuşurken, Türkiye’nin kendini toparlayarak aradaki farkı kapattığını anlattı.

Bu gelişmenin hazmedilemediğini aktaran Soylu, “Hazmedemiyorlar fesatlanıyorlar. Acaba biz hangi iftirayı atsak, hangi kaseti montajlasak, hangi kelimeleri bir araya getirsek de bir suikast yapsak diye sabah akşam maalesef fesadın, fitnenin içerisindeler. Birileri diyor ya ‘diktatör Tayyip Erdoğan’. Her gün 2 milyon gazete neredeyse hakaret ediyor bu ülkenin başbakanına. Sen diktatör olan bir ülkede başbakana hakaret edebilir misin?” diye konuştu.

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Sarıgül’ü eleştiren Soylu, şunları söyledi:

“Eskiden oyuncak kurmalı bebekler vardı. Onlar gibi bir Mustafa Sarıgülleri var. O İsmet İnönü’ye özenmiş, neye başladı biliyor musunuz? İnsanları yumruklamaya başladı. Ama, vatandaş ona öyle bir yumruk atacak ki 30 Mart’ta, olduğu yere oturacak. Bunlar kendi istediklerini yapmadıkları zaman, her türlü alçaklığı, hileyi, neticeyi yaparlar. Ama bugün sert kayaya çarptılar. 510 bin kişiyi bugüne kadar dinlemiş birileri. Türkiye’yi bir korku tüneline sokmaya kalkıştılar. Herkesi şantajlarla, montajlarla, videolarla ürkütmeye, korkutmaya çalıştılar. Ve devletten pay istediler. Dediler ki, ‘hukuku, Yargıtay’ı, Danıştay’ı biz yöneteceğiz’. Türkiye’ye öyle tuzaklar kuruyorlar ki, öyle çelme takmaya çalışıyorlar ki. Ülkenin yaşadığı zararları anlatmak imkansız.”

Türkiye’yi bu duruma düşürenlere vatandaşların 30 Mart’ta çok yüksek ses vermesini isteyen Soylu, Tatvan Belediye Başkan adayı Fettah Aksoy’un hizmete talip olduğunu belirterek, Tatvanlıların 30 Mart akşamı Aksoy’u başkan olarak seçmesini istedi.