Sandığı sabote etmeye çalışıyorlar

Ula’daki ve Milas merkezdeki temaslarının ardından Selimiye beldesinde, AK Parti Milas Belediye Başkan adayı Rüştü Yiğitkaya’nın seçim ofisinde partililerle bir araya gelen Soylu, İstanbul merkezli operasyonla Türkiye’de seçimlerin sabote edilmeye çalışıldığını söyledi.

Türkiye’nin huzurdan ve istikrardan uzaklaştırılmaya çalışıldığını ifade eden Soylu, insanların birbirine düşürülmeye çalışıldığını, Türkiye gibi demokratik ülkelerin en önemli işlevi olan seçimi sabote etmeye çalıştıkların anlattı.
Türkiye’de siyasetçilerin sandıkla seçildiğini ya da gönderildiğini vurgulayan Soylu, “17 Aralık darbesi herkes bilsin ki, Türkiye’nin büyüme umudunu, birlikte yaşama inancını kırmak, 1,5 yıldır gelmeyen şehitleri yeniden getirmek için yapıldı. Siyasetçiler, devlet adamları eğer iyi hizmet yapıyorsa rahmetle anılıyor. Sandıkla geliyorlar, sandıkla gidiyorlar” dedi.

Türkiye’nin borçlu ekonomiden IMF’ye borç verebilecek bir güce geldiğine dikkati çeken Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:
“Türkiye demokrasiye sahip çıkıyor. Mısır’daki askeri darbeye, katliamlara karşı çıkıyor. Dik duran, hakkaniyetin, adaletin ve doğru hükmün yanında olan bir ülkemiz var. Ekonomik olarak da çok güçlüyüz, borçlu bir ekonomiden borç verebilecek güçteki ülke haline geldik. Bizim bu gücümüzden rahatsız olanlar sürekli ülkeyi huzursuzluğa sevk etmeye çalışıyor” dedi.

Soylu, buradan beraberinde AK Parti Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Harmandar ve AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’le Güllük beldesine gitti.