Zannetmeyin ki sadece soframızı paylaşıyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Bu sokak iftarlarında zannetmeyin ki sadece soframızı paylaşıyoruz. Gönüllerimizi, aslında derdimizi ve heyecanımızı paylaşıyoruz. Aslında hep birlikte geleceğimizi paylaşıyoruz.” dedi.

Soylu, Keçi̇ören Beledi̇yesi̇ 7. Uluslararası Ramazan Etki̇nli̇kleri̇ kapsamında, Esertepe Mahallesi̇ kapalı pazar yeri̇nde düzenlenen iftara katıldı.

Soylu, burada, Allah’a şükrederek başladığı konuşmasında, “Ellerimizi hep birlikte semaya açıp, ülkemizin ve milletimizin selameti için Allah’a dua ettik. Allah’a sonsuz şükürler olsun. Keçiören Belediyemizin bu sokak iftarlarında zannetmeyin ki sadece soframızı paylaşıyoruz. Gönüllerimizi, aslında derdimizi ve heyecanımızı paylaşıyoruz. Aslında hep birlikte geleceğimizi paylaşıyoruz.” diye konuştu.
Bugün bir dev adamın cenazesinde Türkiye olarak hep birlikte olduklarını belirten Soylu, şöyle devam etti:
“Cumhurbaşkanımız vakarıyla aziz milletimizi ve buradaki güzel insanlarımızı orada temsil etti. Gücümüz, kuvvetimiz ve kudretimizle oradayız.

Dün, bugün, ondan önceki gün yine ciğerimizi yaktılar. Yine alçak terör eylemleriyle birlikte evlatlarımızı şehadete uğurladık. Hiç endişe etmeyin. Allah şahittir ki orada evlatlarımızın terörü bitirmek için ölümün üzerine nasıl gittiğini biliyoruz. Kararlılığımızdan bir gün dahi vazgeçmeyeceğiz. Ülkemizin birliğini ve beraberliğini bozmak isteyenlere ve terörle ülkemizin zenginleşmesini, özgürleşmesini ve ülkemizin etrafındaki coğrafyayla gelecekte buluşmasını engellemeye çalışanları, PKK terör örgütü dahil, bu şer odaklarının her birini toprakların dibine kadar gömeceğiz. Hiç kimsenin endişesi olmasın.”

Bakan Soylu, Türkiye’nin huzur ülkesi olacağını ve bunu hep birlikte yapacaklarına değinerek, “Bu ülke ekonominin büyüdüğü bir ülke olacak. Bu ülke dağlarında türkü söylenilen, ovalarında halay çekilen ve hürriyetini ilelebet ilan eden bir ülke olacaktır, hiç kimsenin endişesi olmasın.” ifadesini kullandı.

İftar programına katılan Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan da programı organize eden Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a teşekkür etti.

Keçiören Belediye Başkanı Ak ise iftar davetlerine katılan Soylu, Arslan ve Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç’e teşekkür ederek, “Ramazanda hayır hasenat yapacağız. Fakire fukaraya sahip çıkacağız. Ramazan ayı kardeşlik, birlik ve beraberlik ayıdır.” dedi.

Bütüç, Kosova’ya desteklerinden dolayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’a şükranlarını iletti.