Sadece siyasi partilerde mücâdele etmiyoruz…

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Süleyman Soylu, “Sadece siyasi partilerle mücadele etmiyoruz. Bir taraftan malum medya ile mücadelemiz var. Diğer taraftan Allah selamet versin cemaat sahada bütün varıyla yalan yanlış bilgilerle milletimizi donatarak seçimi negatif etkilemeye çalışıyor” dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve AR-GE Başkanı Süleyman Soylu seçim çalışmaları kapsamında Manisa’nın Salihli ilçesinde esnafı ziyaret etti. Sevgi Yolu’nda bulunan esnaf ile bir araya gelen Soylu vatandaşların sorunlarını dinledi. Esnaf ziyaretinde Soylu partisinin Salihli Belediye Başkan Adayı Hüsnü Tuğrul için oy istedi. Ziyarette konuşan Soylu şunları kaydetti:

“Seçimin rengini değiştirmeye çalışsalar da milletimizin sağduyusu buna müsaade etmiyor. Bir taraftan 17 Aralık darbesi diğer taraftan hazırlanan 25 Aralık darbesi hatta 28 Mayıs Gezi olayları Türkiye’nin istikrarını ve huzuru hedeflerini ideallerini bu şekilde sekteye uğratmak seçimin bu günkü atmosferine yansımıyor değil. Seçimin son günlerine girdiğimizde Türkiye tablosu çok iyi bir noktada. Ama bu daha fazla çalışmamızı gerektiriyor. Adaylarımızın projeleriyle partimizin yaptıklarıyla şehirlerin kendi ikliminin beklentilerine yönelik kampanya yürütüyoruz. Sadece siyasi partilerle mücadele etmiyoruz. Bir taraftan malum medya ile mücadelemiz var. Diğer taraftan Allah selamet versin cemaat sahada bütün varıyla yalan yanlış bilgilerle milletimizi donatarak seçimi negatif etkilemeye çalışıyor. Bir taraftan seçimi etkisizleştirme çalışmaları var. Bunlar her seçimde oluyor. Bizim milletimizin idaresine ve 60 gramlık oy pusulası olarak nitelendirdiğimiz rehin Türkiye’nin geleceği açısından çok önemli olduğu, eski Türkiye ve yeni Türkiye’nin tercihinin ortaya koyulacağı bir seçim. İnşallah milletimiz yeni Türkiye’yi kucaklayacaktır.”