Rahmet ve bereket mevsiminin habercisi olan önemli bir geceye ulaşmış bulunuyoruz. Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed Mustafa (S.A.V.)’nın “Allah’ın ayı” olarak zikrettiğiRecep ayının ilk gecesi olan Regaip Gecesi, bir rahmet ve bereket denizine attığımız ilk adım olarak ayrı bir öneme sahiptir.

Günlük hayat meşguliyetlerinin verdiği telâşlarla, sıkıntılarla, hırslarla bunalan ruhlarımıza derin bir nefes aldıran; hangi yolun yolcusu olduğumuzu tekrar hatırlatan önemli gecelerin ilki olan Regaip Gecesi, taşıdığı feyiz ve bereketlerle, Cenab-ı Hakk’ın katındaki mümtaz yeri ve değeriyle bizlere çok önemli manevi fırsatlar sunmaktadır.

Dünyanın belki en bereketli ama bununla beraber en zor coğrafyasında bin yıldır dimdik ayakta duran milletimize yeniden bir soluk, taze kuvvet ve bereket kaynağı olmasını ümit ettiğim Regaip Gecesi’nin bütün milletimiz ve İslâm alemi için hayırlara vesile olmasını yüce Allah’tan diliyor, bu gecenin ve önümüzdeki üç ayların hepimize sağlık, barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Süleyman Soylu