Rahmetli Menderes ile ilgili de aynı yalanları, iftiraları atmışlardı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye’de son 13 yılda çok önemli işler yapıldı. Bu 13 yıllık işleri yıkmak için 130 yıllık baskı yapıyorlar” dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerini sürdüren Soylu, Of ilçesi sanayi sitesinde bulunan esnafla bir araya geldi.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘sarayda altın tuvalet var’ diye bir iddia ortaya attığını belirterek, “Bu bugünün yalanı değil. Böyle bir iftira alçaklıktır. Bütün kutsalların üzerine yemin ederek söylüyorum. Hep aynı anlayışı ortaya koyuyorlar. Rahmetli Menderes ile ilgili de aynı yalanları, iftiraları atmışlardı” diye konuştu.

Güneydoğu’yu ve oradaki siyaseti Türkiye’de bilen en iyi siyasetçiler arasında yer aldığını ifade eden Soylu, Güneydoğu’yu adım adım gezdiğini ve çalışmalar yaptığını kaydetti.

Soylu, AK Parti’ye karşı hep beraber bir araya gelindiğini dile getirerek, “Selahattin Demirtaş sevgilisi kesildiler. Sabah akşam Selahattin Demirtaş diyorlar” ifadelerini kullandı.

Muhalefette bir telaş olduğunu da anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye yeni anayasa yaparsa, yeni anayasa yolculuğuna çıkarsa, Türkiye bu yolculuğu sürdürürse, onlar için Türkiye’yi tekrar ele geçirme hayali ortadan kalkar. Ya arabayı yokuştan devirecekler, ya da araba yep yeni Türkiye yolculuğuna devam edecek. Türkiye’de son 13 yılda çok önemli işler yapıldı. Bu 13 yıllık işleri yıkmak için 130 yıllık baskı yapıyorlar. Bu baskıyı sona erdirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Bizim bir derdimiz var. Bizim derdimiz halkımızın derdi. Halkımıza hizmet etmek için yolumuza devam ediyoruz.”

Soylu, daha sonra Çaykara ilçesine geçerek, partisince düzenlenen mitinge katıldı.

Mitingde vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Soylu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunu kesmek için çok uğraşıldığını ifade ederek, “Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni Türkiye yolunun hangi hilelerle, hangi sinsi planlarla bozulmak istendiğini, ortaya büyük planlar konmak istendiğini biliyoruz ama beceremediler. Darbe planı yaptılar, AK Parti’ye kapatma davası açtılar, gezi olaylarını çıkarttılar, 17-25 Aralık darbe girişimlerinde bulundular. 6-7 Ekim olaylarını çıkarttılar ama beceremediler” dedi.

Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Cumhurbaşkanı ile ilgili söylemlerde bulunduğunu da vurgulayarak, “Kılıçdaroğlu, sen ağzına Cumhurbaşkanımızı hiç alma. Senin ağzına darbe, ihtilal, PKK ve KCK ile ortaklık yakışır. Diyor ki ‘Cumhurbaşkanlığı köşkünde altın tuvalet var’ Bakın iftiraya, yalana. Bu iftiralar, bu yalanlar daha önce rahmetli Menderes için de atılmıştı” şeklinde konuştu.

Aydın Doğan’a bu dönemde güvenenlerin olduğunu da belirten Soylu, “Aydın Doğan’a güvenenlerin bugünkü halini biliyorsunuz. Hepsi siyasetin çöplüğüne gittiler. Ey Aydın Doğan, bu ülkede tek bir beden bile kalsa bu ülkenin kanını ememeyeceksin bu saatten sonra” dedi.

Buradaki programın ardından Of Engelliler Okulu sergisini de ziyaret eden Soylu, daha sonra Of ilçesinde bulunan Bayburtlular Kültür ve Yardımlaşma Derneğinde de vatandaşlarla bir araya geldi.