POLİS TEŞKİLATIMIZ, ÇITAYI HER GÜN YÜKSELTİYOR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Sabahın erken saatlerinde Azez, Afrin, Şırnak, İstanbul’daki polis arkadaşlarımızla konuşmalar yaptık. Aslında konuştuğumuz hinterlant yaptığınız görevi ve bu memleket için öneminizi bir kez daha ifade ediyor.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 10 Nisan Polis Günü dolayısıyla Balgat 10 Nisan Polis Merkezi Amirliği’nde, emniyet personeliyle kahvaltıda bir araya geldi.

Kahvaltıya, Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok, Ankara Valisi Ercan Topaca, Ankara İl Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ve emniyet personeli katıldı.

Soylu, karakola gelişi sırasında bir binadan kendisine seslenen vatandaşlara hayırlı sabahlar diledi.

Kahvaltıda konuşan Soylu, Emniyet Teşkilatı personeli ile kahvaltıda bir araya gelmekten mutluluk duyduğunu ifade ederek, huzur ve asayişin sağlanmasına katkılarından dolayı emniyet personeline ve ailelerine teşekkürlerini iletti.

Soylu, polislerin önemli görevlerinin olduğunu ifade ederek, “Sabahın erken saatlerinde Azez, Afrin, Şırnak, İstanbul’daki polis arkadaşlarımızla konuşmalar yaptık. Aslında konuştuğumuz hinterlant yaptığınız görevi ve bu memleket için öneminizi bir kez daha ifade ediyor. Hepinizin huzurunda tüm Polis Teşkilatımızı tebrik ediyoruz. Çıtayı her gün yükseltiyorsunuz.” dedi.

Türkiye İstatistik Kurumunun 2017 memnuniyet araştırmasına göre, vatandaşların yüzde 74,4’ünün asayişten birinci derecede memnun olduğuna işaret eden Soylu, bunu üst noktada tutmak gerektiğini söyledi.

Soylu, 10 Nisan Polis Merkezi Amirliğini yıkıp yerine yeni bir karakol binası yapma kararı aldıklarını bildirdi.

Daha sonra Soylu ve Altınok, telsizden polislerin 10 Nisan Polis Günü’nü kutladı.

Soylu, telsizden polislere “Allah birliğimizi ve beraberliğimizi muhafaza etsin. Allah sizleri muhafaza etsin. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Allah büyük milletimizin yardımcısı olsun. Allah’a emanet olun.” diye seslendi.