PKK’yı gömmezsek namerdiz

İçişleri Bakanı Soylu, “Hiç merak etmeyin bunu açık ve net söylüyorum. Bu memleketin, kardeşliğine, zenginliğine, birliğine göz diken PKK’yı gömmezsek, namerdiz.” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon’daki temaslarının ardından, eşi Hamdiye Soylu ile uçakla Ağrı’daki Ahmedi Hani Havalimanı’na inen Bakan Soylu’yu, Ağrı Valisi Musa Işın, AK Parti Ağrı Milletvekili Cesim Gökçe, AK Parti İl Başkanı Kemal Atmaca ve il protokolü karşıladı.

Buradan, helikopterle Patnos ilçesine geçen Soylu, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve halk oylaması çalışmaları kapsamında partisince Menderes Caddesi’nde düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.

Kılıçdaroğlu’nun darbe gecesi yaptıklarını eleştirdi

Milletin 15 Temmuz’da büyük bir direniş göstererek, darbeyi engellediğini anımsatan Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun darbe gecesi yayınlanan görüntülerine ilişkin şu görüşlerini paylaştı:

“Darbeye karşı çıkılır mı, çıkılır bu ülkede. Evet tanklara karşı çıkılır mı, çıkıldı bu ülkede. Ama Kılıçdaroğlu gibi değil ha. Hani ‘Dışarıdan davulun sesi hoş gelir’ derler ya. Kılıçdaroğlu, ‘Ben darbe olursa tankın üzerine çıkarım’ diyor. Sonra havalimanında uçaklar iniyor, 15 dakika kayboluyor, telefonlarla konuşuyor, ondan sonra kaçıp gidiyor. Bakın sonra da Recep Tayip Erdoğanla aşık atmaya çalışıyor. Ey Kılıçdaroğlu, hani tankın önüne çıkacaktın, hani darbeye karşı milli iradeyle beraber olacaktın. Tankın karşısına çıkmak cesaret ister, tankın üstüne çıkmak adamlık ister, tankın önüne o gün çıkmak için millete sevgi ister, tankın önüne çıkmak için Allah’a teslimiyet ister Patnos.”

“Bir kızımızı terörist yapmak için dağa götürürlerse, bakanlığım bana haram olsun”

Soylu, Türkiye’nin pazar günü yepyeni bir sayfa açacağını ifade ederek, terör örgütü PKK ile amansız mücadelelerinin devam ettiğini bildirdi.

PKK terör örgütünün 13 yaşındaki kız çocuklarını dağa götürdüğünü anlatan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“O kızları dağa, Kandil’e götürüyorlar. 13 yaşındaki kızlara fiziklerine göre pantolon bazılarına etek giydiriyorlar. O 65 yaşındaki 70 yaşındaki oradaki itler, o iğrenç adamlar, onları taciz ediyorlar. Ne için biliyor musunuz, bir daha analarının babalarının yüzünü göremesinler. Bir daha buradan dönemesinler diye. Ben bir babayım, burada İçişleri Bakanı olarak, bu ülkenin bir evladı olarak söylüyorum. Eğer bundan sonra bir kızımızı terörist yapmak için dağa götürürlerse, İçişleri Bakanlığı bana haram olsun, haram olsun. Hiç merak etmeyin, bunu açık ve net söylüyorum. Bu memleketin, kardeşliğine, zenginliğine, birliğine göz diken PKK’yı gömmezsek, namerdiz. Biz kimin tahtında oturduğumuzu biliyoruz. Biz Selahattin Eyyübi’nin, İdris-i Bitlisi’nin, Ahmed-i Hani’nin, Ertuğrul Gazi’nin, Mevlana’nın tahtında oturduğumuzu biliyoruz. Biz güçlü, büyük, zengin bir ülke olacağız. Biz bütün dünyaya bu gün içinde bulunduğu anlam ve mana boşluğunu medeniyetimizi anlatarak, merhamet ve şefkat medeniyetini iyilik medeniyetini anlatarak onları bu mana boşluğundan çıkarmaya çalışacağız.”

“Bu topraklar huzurun ve kardeşliğin toprakları olacaktır”

Soylu, teröristlerle amansız mücadelelerinin devam ettiğini belirterek, şöyle konuştu:

“Bugün dağlarda biz varız. Bugün Gabar’da, Hakkari’de, Tendürek’te, Tunceli Aliboğazı’nda, Bitlis Sehi Ormanları’nda, Şırnak’ta biz varız. Bilesiniz ki güçlü bir Türkiye var. Biz bir şey istiyoruz. Bizim çocuklarımız, kızlarımız, evlatlarımız doktor, öğretmen, eczacı, annelerine hayırlı evlatlar olsunlar. Terörle mücadelede kararlıyız ve bu kararımızdan asla dönmeyeceğiz. Bu kararlığımız karşısında kim olursa olsun, bir dünya olursa olsun. Bilmenizi istiyoruz ki bu topraklar huzurun ve kardeşliğin toprakları olacaktır.”

“980 terörist etkisiz hale geldi”

Hükümet olarak bugüne kadar yaptıkları yatırımları ve attıkları adımları herkesin bildiğini bu nedenle anlatmayacağını ifade eden Soylu, tek isteklerinin ülkede huzurun tesis edilmesi olduğunu belirtti.

Soylu, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu ülkenin her bir santimetrekaresinde bütün dünyayı imrendirecek kadar huzur olacak. Bizim evlatlarımız, insanlarımız ve çocuklarımız yarına umutla bakacaklar. Biraz terörü aşağıya indirdik. Son 6 ayda 980 adet sığınağı tarumar ettik. Kışın hiç durmadık ve hala durmuyoruz. 980 terörist etkisiz hale geldi. Kararlılığımız devam edecek.

Kabiliyetlerimiz yüksektir, Türkiye eski Türkiye değildir. Terörle mücadelenin yanında hizmetleri de yapıyoruz. Doğu ve Güneydoğu’daki 23 ile 82 katrilyon lira yatırım geliyor. Bugün Cumhurbaşkanımız burada yatırım yaparken, iş makinelerini, havalimanlarını yakanlar, bu bölgeye yatırım gelmemesi için ellerinden gelen her şeyi yaptılar. Şimdi terör azaldı. Merak etmeyin yakında terörün tamamını tasfiye edeceğiz. Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da 361 bin kardeşimiz, sadece bu yatırımlarla işe girecek. Bu muhteşem bir tablodur.”

“Kandil’den sıvışın, yakında tepenize ineceğiz”

Ülkeyi aydınlık günlerin beklediğini dile getiren Soylu, sınır dışı operasyonları teröristlerin ülkede tehlike oluşturmaması için yaptıklarını anlattı.

Soylu, her türlü terör örgütüyle mücadele edecek güçlü bir Türkiye’nin olduğunu aktararak şunları kaydetti:

“Yeni stratejimiz terörü Türkiye’de karşılamak değil, terör neredeyse gidip yılanın başını ezer gibi orada başını ezebilmektir. Buradan Kandil’dekilere söylüyorum. Onların kıblesi yok. Bilesiniz onların vicdanı, insanlığı yok. Onların hiçbir değeri buradaki kardeşlerimizin değerleriyle örtüşmüyor. Şimdi buradan Kandil’dekilere söylüyorum. Eğer canınızı seviyorsanız oradan sıvışın. Bilesiniz ki yakında tepenize ineceğiz. Türkiye ciddi bir operasyon yürütüyor ve o operasyonu inşallah başarıyla tamamlayacaktır. İster PKK, DEAŞ, FETÖ, Almanya, Hollanda gelsin bize Patnos yeter, Türkiye yeter.”