Paramız daha fazla silaha gitmeyecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, çözüm sürecine ilişkin, “Ülkede huzur var. Paramız daha fazla silaha gitmeyecek. Annelerimiz askere giden oğulları için daha fazla endişe etmeyecek” dedi.

Partisinin Avcılar İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi toplantısında konuşan Soylu, insanların bir bölümünün farklı alemlerde, kendilerinin ise bir idealin ve geleceğin peşinde olduklarını söyledi.

Soylu, siyasetin hesap işi olmadığını, siyasetin, vicdani doğruluk çizgisinde, milletin kendi vicdan kantarının ayarını bozmayan bir mesleğin adı olduğunu ifade ederek, “Siyasette hesabi bir sonuç almak mümkün değildir. Ben siyaseti duygularımla yapıyorum. Bugünü hayal etmek 10 yıl öncesinden mümkün değildi. Ülkemizi 21. yüzyılda, 2023 yılında 500 milyar dolar ihracata ve kişi başına 25 bin dolar gelire ulaştırmak istiyoruz” dedi.

Çıtayı yükselttiklerini belirten Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“IMF’ye artık borç verir duruma geldik. Bugün yurt dışına çıktığımızda, 68-69 ülkeye vize almadan pasaportumuzla gittiğimizde insanların hakir gördükleri bir Türkiye yok artık. Bu çıtayı siz yükselttiniz, inanarak ve gayret göstererek. Bu topraklardaki bütün zenginlikleri dünyaya anlatmakla mükellefiz.”

AK Parti’nin büyük bir belediyecilik sorumluluğu taşıdığını dile getiren Soylu, bütün medeniyet halkalarını birleştirerek çalışkanlıklarını yarına taşıyacaklarını, yükselen bir ülke ve medeniyet durumuna gelmenin kolay olmadığını söyledi.

Soylu, 2023, 2053, 2071 yıllarını imar ve inşa etmeleri gerektiğini anlatarak, “Önümüzde çok önemli bir süreç var. Yerel seçimlere 310 günlük zaman dilimi var. Bu seçimleri yerel seçim olarak görmeyin. Bir daha milletimizin ekonomik, demokratik, birlik ve beraberlik olarak sıkıntı çekmeyeceği bir seçim olacak. Bunu el birliğiyle gerçekleştirelim. Artık gençlere ait sorumluluğumuz dünden daha fazla olacaktır” şeklinde konuştu.

AK Parti’nin 50 yıl sonrasında ayakta kalabilecek bir sistem oluşturmak istediğini vurgulayan Soylu, modern ve demokratik bir yürütme organizasyonuna ihtiyaç olduğunu anlattı.

Soylu, çözüm süreciyle ilgili şüphe edenler bulunduğunu dile getirerek, “Ben Türkiye’nin 57 iline gittim. Ülkede huzur var. Paramız daha fazla silaha gitmeyecek. Annelerimiz askere giden oğulları için daha fazla endişe etmeyecek” diye konuştu.