Paralel yapıyı görünce rota değiştirdiler

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Yenice’nin Kalkım beldesindeki seçim bürosunun açılışında yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın gereken iradeyi göstermemesi, teslim olması halinde kuşatılmış, ele geçirilmiş bir Türkiye ile karşı karşıya kalabileceklerini söyledi.

Türkiye’nin gelişmesine, büyümesine, zenginleşmesine ve insanların başı göğe değecek kadar onurlu şekilde yaşamasına muhalefet edenlerin 17 Aralık’ta bir darbe girişimini ortaya koyduklarını aktaran Soylu, “Sadece koltuk uğruna, Türkiye’nin bekasını ve geleceğini tehlikeye atmaya çalışıyorlar. Milli iradenin tasfiyesini görmezden geliyorlar” diye konuştu.

Soylu, kendilerine imkan verilmesi halinde halka hizmet etmenin onurunu yaşayacaklarını ifade ederek, “Efendi bir belediyeciliği değil, Sayın Başbakanımızın dediği gibi ‘hizmetkar bir belediyecilik’ ortaya koyacağız. Burada güzel bir insan var. İyi bir eş, iyi bir halk adamı, dürüst ve kendini hizmete adamış bir insan var” dedi.

Ardından Yenice’ye geçen Soylu, buradaki konuşmasında, Türkiye’de yaşananların sadece Recep Tayyip Erdoğan’ın başına gelmediğini, geçmişte Hasan Polatkan’ın, Demirel’in, Adnan Menderes’in de başına geldiğini bildirdi.

Soylu, devlet baskısından bahsedenlerin, “paralel yapıyı” görünce hemen rota değiştirmeye başladığını belirterek, şöyle devam etti:

“Sözlerim çok açık ve nettir. Cumhurbaşkanı dinlenir mi? Bizleri korku toplumu haline getirdiler. Acaba telefonlarımızı dinliyorlar mı? Acaba fotoğraflarımızı çektiler mi? Acaba videolarımızı çektiler mi? Türkiye Cumhuriyetinin Başbakanı dinlenir mi? Türkiye Cumhuriyetinin Enerji Bakanı dinlenir mi? Siyasetçiler, devlet adamları, iş adamları dinlenir mi? Dinlenirse o dinlemeler nerededir bugün? Bu dinlemeler kimdedir ve ne için kullanılacaktır?”

Konuşmalarda sürekli AK Parti ve Başbakan Erdoğan’a hakaret edildiğini söyleyen Soylu, “Sabahtan akşama kadar ülkenin anamuhalefet partisi lideri hakaret ediyor, hiç kimse sesini çıkarmıyor. Diğer muhalefet partisi lideri de hakaret ediyor. Tek parti döneminde bunu bir yapsalardı milleti falakadan geçirirlerdi” ifadesini kullandı.