Paralar nereye gidiyormuş gördünüz mü?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Bu ülkede bunlar belediyeleri idare ettiler. Ne yaptılar? Burada milletin vergileriyle beraber paraları dağlara gönderdiler. Dünyanın yatırımlarını yapıyor bizim arkadaşlarımız. Peki ondan önce niye yatırım yapılmıyordu? Paralar dağlara ve terörizme gidiyordu.” dedi.

Diyarbakır’ın Kulp ilçesinde Hükümet Konağı önünde vatandaşlara hitap eden Bakan Soylu, 21. yüzyıla iyi başladıklarını, ilk 15 yılında 3 bin doları, 11 bin dolara getirdiklerini söyledi.

“Ama dikkat edin, her seçim sonrası acaba tek başına iktidar olacak mı, yeni bir Gezi olayı başımıza gelecek mi, bir 15 Temmuz bir daha tekrarlanacak mı? diye hep arkamıza dönüp bakmaktan, hep arkamızdan hançerlenmekten yorulduk.” diyen Soylu, artık geleceğe, 2023’e, 2053’e, 2071’e bakmak istediklerini belirtti.

Gençlerin iş bulmasını, evlerde huzur olmasını istediklerini dile getiren Soylu, üzerilerine hiç kimsenin korku salmamasını, sevgi ile geleceğe uzanmak istediklerini kaydetti.

Yüksekova Havalimanını tekrar açmak istediklerini, terör örgütünün millete pusula gönderdiğini, “eğer uçağa binerseniz uçağı düşüreceğiz” yazılı pusulaları milletin yırttığını aktaran Soylu, o günlerin geçtiğini, terör örgütü PKK’ya ne olduğunu, nasıl olduğunu gösterdiklerini, Yüksekova’dan şimdi uçakların dolu gittiğini bildirdi.

Bunların işinin milletin gelişmesini ve ülkenin yarınlara gitmesini engellemek olduğuna dikkati çeken Soylu, şöyle konuştu:

“Bu ülkede bunlar belediyeleri idare ettiler. Ne yaptılar? Burada milletin vergileriyle beraber paraları dağlara gönderdiler. Dünyanın yatırımlarını yapıyor bizim arkadaşlarımız. Peki ondan önce niye yatırım yapılmıyordu? Paralar dağlara gidiyor, terörizme gidiyordu. Araçlar silah, mühimmat taşıyorlardı. Kardeşliğimizi bozmak istiyorlar. Peki buna müsaade mi edilecekti?”

Bakan Soylu, sadece teröristle değil terörizmle de mücadele ettiklerini vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Yeter artık, yetti artık, şuramıza geldi, bu ülkenin ve milletin üzerinde oyun oynamaları. Bakın belediyede yeni arkadaşımızın ortaya koyduklarına bakın Turgut Özal Mahallesi’ne park bir taraftan sentetik çim saha bir taraftan 2 milyon liraya terminal binası bir taraftan 200 kişilik tam 11 milyona mal olan kız yurdu yapıyoruz. Paralar nereye gidiyormuş gördünüz mü?”

Soylu, 20 köye 2 milyon liraya taziye evi yapılacağını, 3 milyon lira harcayarak kültür merkezi inşaatı temelini attıklarını, ilçe merkezine 2,5 milyon liraya bir park yaptırdıklarına işaret ederek, “Hizmet geliyor, terör bitiyor, iş geliyor. Terör, silah, baskı, şiddet yok. Spor, ahlak, kardeşlik, aile sevgisi, anne ve baba sevgisi var.” ifadelerini kullandı.