“Örtülü bir koalisyon yapıyorlar”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “CHP, MHP, HDP ve paralel yapı, örtülü bir koalisyon yapıyorlar. AK Parti bunlara karşı bir mücadele ortaya koymaktadır” dedi.

Soylu, yaptığı açıklamada, yerel seçimler ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından 7 Haziran’daki genel seçimlerin, 3’üncü bir aşama olduğunu söyledi.

Bu aşamadan sonra Türkiye’nin 4 yıl seçimsiz bir döneme doğru gideceğini vurgulayan Soylu, “Hem bizim 2023 planlamalarımızın önemli bir bölümünün çok daha iyi olacağı hem de restorasyon döneminin bütün inşasının ihyasının iyi bir şekilde gerçekleşeceği bir döneme doğru gidiyoruz” diye konuştu.

Türkiye’nin düzlüğe çıktığını belirten Soylu, “Şimdi Türkiye’yi tepetaklak döndürmeye çalışıyorlar. Bunu da koalisyonlar ile yapıyorlar. Şunu ifade etmek lazım ki koalisyonlar, bize 13 yıldır yaptığımız bütün devrimleri geri döndürebilecek kabus olarak ortaya çıkar”

“Ak Parti onları dönüştürdü”

Soylu, CHP’nin seçim beyannamesinden çok memnun olduklarına işaret ederek, şöyle devam etti:

“Yıllardır AK Parti’ye karşı CHP’nin ortaya koyduğu teori ve öneri şuydu: ‘AK Parti’ye makarnacılar oy veriyordu, göbeğini kaşıyan adamlar oy veriyordu’, yıllardan beri ‘sosyal yardımlar nedeniyle AK Parti oy alıyor’ deniyordu. AK Parti’yi böyle bir çerçeve içerisine sıkıştırmaya çalışıyorlardı. Bugün CHP’nin seçim beyannamesi ne kadar uçuk da olsa kaçık da olsa yine de AK Parti’nin onları dönüştürdüğü, yani ‘millet’ diye bir şeyin varlığını onlara hissettirdiği anlaşılıyor. CHP’nin bir şekilde milleti gördüğünden mutlu oldum.”

Soylu, Türkiye’nin koalisyonlarla ilgili çok önemli bedeller ödediğini vurgulayarak, “13 yıllık AK Parti iktidarının büyük süreci Türkiye’deki kara deliklerin kapatılması için geçmiştir” ifadesini kullandı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, AK Parti’nin, Türkiye’de millete ödettirilen bu bedellerin önüne geçmek için hem seçim beyannamesini hem de yeni Türkiye sözleşmesini ve gelecek süreci planlamaya çalıştığını anlattı.

“Örtülü bir koalisyon yapıyorlar”

Soylu, Türkiye’de ciddi bir “HDP lobisi” olduğuna işaret ederek, bu lobinin de ciddi bir çalışma içinde olduğunu bildirdi.

Kendi güçleri AK Parti’yi yenmeye, mağlup etmeye yetmediği için bütün muhalefet partileri ve paralel yapının bir araya geldiğini belirten Soylu, “Örtülü bir koalisyon yapıyorlar hepsi. CHP, MHP, HDP ve paralel yapı, örtülü bir koalisyon yapıyorlar. AK Parti bunlara karşı bir mücadele ortaya koymaktadır. Onlar AK Parti’nin, Güneydoğu’da bir şekilde HDP’ye kaybetmesini, HDP’nin barajı geçmesini ve Türkiye’de koalisyonların oluşmasını istiyor” dedi.

Soylu, koalisyonların Türkiye için bir felaket olduğunu savunarak, şunları kaydetti:

“Onun için hem CHP hem MHP hem de paralel yapı, HDP duasına yatmış durumda ama her zaman olduğu gibi millet bunlara sandıkta gerekli cevabı çok net bir şekilde verecektir. Millet bunu anlamıyor zannediyorlar ama millet fotoğrafı net bir şekilde görüyor. HDP’nin bir Türkiye projesi olmadığı apaçık ortadır.”