Organizasyonun iyi bir noktaya taşınması ve fırsata çevirilmesi gerekiyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı SüleymanSoylu, ”Trabzon, bir spor şehridir ve Trabzon’a her türlü spor aktivitesi yakışır. Trabzon, bunlardan istifade eder ama yine bilmenizi isterim ki buraya gelenler de gidenler de bu anlayışından istifade ederler.” dedi.

Soylu, Uluslararası Okul Sporları Olimpiyatları’nın (Gymnasiade), Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kamp Eğitim Merkezinde düzenlenen tanıtım programında yaptığı konuşmada, Trabzon’da 11 ile 18 Temmuz arasında gerçekleştirilecek organizasyonla çok önemli bir adım atılacağını söyledi.
Organizasyona 40 ülkeden 2 bin 500 kişinin katılacağını belirten Soylu, ”Her birinin spor branşında yarışacağı ve bununla birlikte de hem şehrimizin havasını teneffüs edeceği hem de bu şehrin çok uzun zamandan beri en önemli özelliği olan spor havasıyla buluşacağı önemli bir organizasyona hep birlikte ev sahipliği yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Soylu, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür ederek, ”Trabzon, bir spor şehridir ve Trabzon’a her türlü spor aktivitesi yakışır. Trabzon, bunlardan istifade eder ama yine bilmenizi isterim ki buraya gelenler de gidenler de bu anlayışından istifade ederler. Şimdi hep birlikte bir taraftan belediyelerimiz, üniversitelerimiz, Kredi Yurtlar Kurumumuz, gençlik ve spor il müdürlüklerimiz, bir taraftan şehrin ticaret sanayi odası, esnaf odaları, hep birlikte bunu değerlendirip, şehirle bütünleştirebiliriz. Böyle bir avantajımız var.” diye konuştu.

Kampanya için her türlü hazırlığın yapıldığını anlatan Soylu, sözlerini şöyle sürdürdü:
”Mükemmel bir ev sahipliği gerçekleştireceğiz ve herkes, başta sayın valimiz ve belediye başkanımız olmak üzere, ilçe belediye başkanlarımız ne eksik varsa, bu şehir çok güzel bir şekilde bu organizasyonu mükemmel bir sonuçla bitirebilme fırsatına sahip bir şehirdir. Spor rekabetini bilen, anlayışını her tarafa yayabilen ve çok güzel tesisleri olan ve bu tesisler içinde de önemli bir spor anlayışı ikame eden, bu süreci iyi yönetebileceğimiz kanaatindeyim.”

”Organizasyonun iyi bir noktaya taşınması ve fırsata çevirilmesi gerekiyor”

Soylu, organizasyonda basına da önemli görevler düştüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti:
”Sosyal medya, gazetelerimiz, internet sitelerimiz, köşe yazarlarımız, hep birlikte büyük bir anlayışla bunu kucaklamalıyız. Ben özellikle Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün ana yüklenicilerinden birisi olduğunu, Kredi Yurtlar Kurumunun ana yüklenicilerden birisi olduğunu, belediyelerimizin ana yüklenicilerden birisi olduğunu düşünüyorum ama en önemli ana yüklenici basın mensuplarıdır. Bu, hepimizin markasıdır. Büyük bir gayretle buraya kadar getirilmiştir.”
Organizasyonun iyi bir noktaya taşınması ve fırsata çevrilmesi gerektiğine işaret eden Soylu, organizasyonda Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç başta olmak üzere herkesin desteği olduğunu anlattı.

Süleyman Soylu, müsabakaların iyi geçeceğini dile getirerek, konuşmasını şöyle tamamladı:
”Buraya gelen sporcularımız, onların antrenörleri, önemli duygularla ve güzel hatıralarla Trabzon’dan ayrılacaklar çünkü çok güzel bir program. Hem şehri tanıyan hem de kültürel organizasyonları kendi içerisinde barındıran bir programı burada göreceğimizi ifade ediyoruz. İyi bir koordinasyonla, çok önemli ve bittiği zaman inşallah hepimizin 5 yıldız, pekiyi vereceği bir organizasyonu alnımızın akıyla buradan çıkaracağımıza inanıyorum. Spor, Trabzon’un işidir, organizasyon da Trabzon’un işidir. Başarıyla bunu gerçekleştireceğine inanıyorum. Herkes elinden geleni yapacaktır.”

Programa Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ISF Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdür Vekili Birdal Öztürk, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ile davetliler katıldı.

Bakan Soylu, buradaki programın ardından beraberindekilerle Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) tarafından kentteki restoranda düzenlenen iftar programına katıldı.

Taziye ziyareti

Bakan Soylu, iftar programının ardından Trabzon’un Ortahisar ilçesinde önceki gün 2 otomobil ve taksinin karıştığı kazada yaşamını yitiren 2 kız kardeşin babaevini ziyaret etti.
Soylu, baba Alaattin Demir, anne Gülten Demir, kazada yaşamını yitiren Asiye Demir Solak’ın eşi Mustafa Solak ile diğer yakınlarına taziyelerini iletti.
Demir ailesinin evinin bahçesinde gerçekleştirilen ziyarette Kur’an-ı Kerim okundu.
Ziyarete Vali Yavuz, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müsteşar Yardımcısı Mazhar Yıldırımhan ve AK Parti İl Başkanı Haydar Revi katıldı.