“Onlar güçlü ve yükselen Türkiye’ye tahammül edemiyorlar”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Üsküdar 5. Olağan İlçe Kongresinde teşkilat mensuplarına hitap etti.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Yaklaşık 10 Ağustos’tan bu yana bu ülkenin cumhurbaşkanına, bu ülkenin devlet başkanına, ana muhalefetin ve muhalefetin liderleri sabahtan akşama kadar her buldukları platformda hakaret ediyorlar. Buradan uyarıyorum 9,5 milyon üyesi olan bir siyasi partinin bir genel başkanı bir lideri olarak bu halkın 21 milyona yakın oyla cumhurbaşkanlığına taşıdığı cumhurbaşkanımıza yapılan hakaretleri bizim kabul etmemiz mümkün değildir. Yine uyarıyorum, Bahçeli ve Kılıçdaroğlu’nu uyarıyorum eğer buna devam ederseniz bu millet sizi tükürükle boğacak, tükürüğüyle boğacak sizi” dedi.

Cumhurbaşkanlığı sarayına yönelik yapılan eleştirilere de değinen Soylu, “Gezi olaylarında ve 17-25 Aralık tarihlerinde dış basın hangi malzemeleri kullandıysa bugün Cumhuriyet Halk Partisi’nin sözcüleri ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin sözcüleri aynı anlayışı ortaya koyuyorlar. Şimdi de Cumhurbaşkanlığı sarayı ile ilgili aynı değerlendirmeyi yapıyorlar.
Siz dünyayı görmüyor musuz? ‘2002’den önce başbakanlıktaki merdiven altında basın toplantısı yapılıyordu.’ Biz hangi Türkiye’den geldiğimizi biliyoruz, eski Türkiye’nin hangi anlayışta olduğunu biliyoruz. Biz dünyanın gelişmiş ülkelerinde devlet başkanlarının, kendi saygınlıkları ve itibarlarını nerede muhafaza ettiklerini biliyoruz. Biz Hollanda’da neyin olduğunu, Belçika’da neyin olduğunu, Amerika’da neyin olduğunu, İngiltere’de neyin olduğunu ve dünyada neyin olduğunu biliyoruz.

Onların tahammül edemedikleri yükselen bir Türkiye’dir. Onların tahammül edemedikleri güçlü bir Türkiye’dir” diye konuştu.