On seçimdir birinci partiyiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Seçim bitti 6 gün, 7 gün. Karnı ağrıyanlar halen karınlarının ağrısını hissettiriyorlar. ‘Recep Tayyip Erdoğan’ diyorlar başka bir şey demiyorlar. Anadolu, Türkiye, Karadeniz ve hepimiz diyoruz ki hepimiz Recep Tayyip Erdoğan’ız. Cumhurbaşkanlığı makamımızı bir şekilde siyasi hedefleri haline getirmek isteyenlere buradan çağrımız var. Hiç boşuna uğraşmasınlar” dedi.

AK Parti’den Trabzon milletvekili seçilen Soylu, 7 Haziran Genel Seçimleri’nin ardından sürdürdüğü “teşekkür ziyaretleri” çerçevesinde, beraberindeki AK Parti’den Trabzon milletvekili seçilen Adnan Günnar, Ayşe Sula Köseoğlu ve Muhammet Balta ile Trabzon’un Vakfıkebir ilçesine geldi.

Parti otobüsünden vatandaşlara hitap eden Soylu, seçimlerde AK Parti’ye oy veren veya vermeyen tüm vatandaşlara teşekkür ederek, “Görevimizi 3 ayda, 1 yıl da 2 yıl da 3 yıl da 4 yıl da yapsak dağ duysun taş duysun emrinize amadeyiz. Bize güç ve kudret verdiniz teşekkür ediyoruz Vakfıkebir” diye konuştu.

Soylu, 7 Haziran seçimleri sonucunda yüzde 41 oy aldıklarını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Biz milletimizin ortaya koyduğu milli iradenin kararına her zaman saygısında olduk. Birileri gibi ‘trafoya kedi girdi de sonuçları değiştirdi” demedik. Birileri gibi bilgisayarlarda hata aramadık. Milletimiz ne karar verdiyse AK Parti’ye ne sorumluluk yüklediyse onu kendi sorumluluğumuz olarak biliyoruz ve bugünden sonra bu kararın ve sorumluluğun emrinde olacağımızı aziz milletimize bir kez daha ifade etmek istiyoruz.”

Seçimden söyledikleri ile seçimden sonra söyledikleri arasında bir fark olmadığını belirten Soylu, şu ifadeleri kullandı:

“Yüzde 41’in sorumluluğunu taşıyacağız ama seçim bitti 6 gün, 7 gün. Karnı ağrıyanlar halen karınlarının ağrısını hissettiriyorlar. Recep Tayyip Erdoğan diyorlar başka bir şey demiyorlar. Anadolu, Türkiye, Karadeniz ve hepimiz diyoruz ki hepimiz Recep Tayyip Erdoğan’ız. Cumhurbaşkanlığı makamımızı bir şekilde siyasi hedefleri haline getirmek isteyenlere buradan çağrımız var. Hiç boşuna uğraşmasınlar. Millet bir şeyi ortaya koymuştur, onun kurduğu partiyi tam 10 seçimdir birinci parti yaptı”

Soylu, birinci parti olmanın sorumluluğunu taşıdıklarını belirterek, “Milletimize kriz göstermek isteyenlere AK Parti millete olan sadakati ve bağlılığı ile cevap verecektir” ifadesini kullandı.

Milletin AK Parti’yi Türkiye’nin istikrarı olduğunu gösterdiğini belirterek, “Türkiye’yi krize sokanlar, kaosa sokmak isteyenler, senaryolar kurmaya çalınanlara milletimiz 10 seçimdir birinci parti yaptığı AK Parti ile cevap vermiştir. Biz o sorumluluğu taşıyacağız. Bizim için seçim biter çalışmak başlar. Durmak yok yola devam” şeklinde konuştu.

Soylu ve beraberindekiler daha sonra Tonya ilçesini ziyaret edip seçimlerde AK Parti’ye verdikleri destekten dolayı halka teşekkür etti.