O mazot size yetmez

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu Vahdet gazetesine gündemi değerlendirdi.

Yunan seçimlerinin ardından CHP, “Neden Türkiye’de de olmasın” diye hayal kurdu. Soylu Vahdet aracılığıyla cevabını verdi: “O mazot CHP’nin arabasını yerinden kaldırmaya yetmez.”

Yunanistan değiliz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, CHP’deki sevinci Vahdet’e değerlendirdi. Yunanistan’ın yaşadığı ekonomik sosyal travmalarla Türkiye’nin bugün ulaştığı gelişme ve değişim arasında hiçbir bağın olmadığını söyleyen Soylu söyle konuştu:

CHP bir sol parti ise…

“CHP kendisini sol parti olarak tanımlıyorsa izlemesi gereken çizgi Yunanistan’daki sol partinin çizgisi değil Fransa’da sosyalist bir partinin Hollande ile yakaladığı çizgiyi izlemelidir. CHP, Hollande’ın Fransa’da nasıl başarılı olduğuna, hangi sosyal ve ekonomik politikaları benimsediğine ve sonuçta iktidara gelmesinin nedenlerine bakmış mı?”

Türkiye’nin kendine özgü koşulları ve gerçekliklerinin olduğuna dikkat çeken Soylu, “CHP’nin Türkiye’de kendi adına kabul ettiği kodları var. Bu kodların ne Yunanistan’la, ne Fransa ne de diğer ülkelerdeki sol hareketlerle bir ilgisi var. CHP kendini hala kan devletçi bir organizasyon olarak tanımlıyor. Aç tavuk kendini darı ambarında zanneder. CHP’nin durumu da böyle” dedi.

Yunanistan’daki seçimlere atıfta bulunan Soylu, “O mazot CHP’nin arabasını yerinden kaldırmaya yetmez” diye konuştu.