O hain Türkiye’de cezasını çekecek

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen’in cezasını çekeceğini belirterek, “Hiç endişe etmeyin, ne yaparlarsa yapsınlar, hangi oyalamayı ortaya koyarlarsa koysunlar o hain, o melun ve o psikopat Türkiye’de cezasını çekecek ve bu milletin gönlü soğuyacaktır.” dedi.

Temaslarda bulunmak üzere Erzurum’a gelen Soylu, AK Parti İl Başkanlığında partililerle buluştu.

Soylu, buradaki konuşmasında, Avrupa’dan ABD’den gelenlerin Türkiye’ye hep demokrasiyi anlattığını, “Demokrasiye, temel hak ve hürriyetlere, insan haklarına sahip çıkacaksınız” dediklerini belirterek, bu ülkelerin 1960, 1980 darbelerinde, 28 Şubat’ta demokrasiye sahip çıkmadıklarını anlattı.

FETÖ’nün 15 Temmuz’daki darbe girişimi sonrası, geçmişte “Temel hak ve hürriyetlere dikkat edin” diyenlerin, Avrupa’nın ve ABD’nin yöneticilerinin bir tek söz söylemediğini ifade eden Soylu, şunları kaydetti:
“Terör örgütüne terör örgütü diyebilecek bir cesareti ortaya koyamadılar. Müttefiksin, neye müttefiksin? İttifak devletlerinin görmesi gereken hiçbir meselede ses çıkarmadılar. Onlar zannettiler ki tanklar ile F-16’lar ile helikopterlerle, silahlarla bu millet ürker, korkar, siner, evlerine girer ve çok sevdikleri, demokrasinin önemli unsurlarıyla başlarına getirdikleri liderden, seçtiklerinden, TBMM’den ve kendi milli irade duygularından vazgeçerler. Onlar, uçaklar uçmaya başladığı andan itibaren, insanların imanıyla, inancıyla ‘Biz size bu ülkeyi yem etmeyiz, yedirmeyiz’ diyen o inancı hesap edemediler. Çıplak elleriyle, ‘Eğer size emir veren efendilerinizle, insanlarımızı öldürmeye yönelik hain bir girişiminiz varsa bizim de imanımız var’ diyen o yüksek haykırışları hesap edemediler. Onların uçak seslerinden daha yüksek ses, evlatlarımızın, insanlarımızın o meydanlarındaki haykırışlarıydı. Allah, insanlarımızın gönlünden ve vücudunun bütün azalarından korkuyu sildi o gece.”

Soylu, 15 Temmuz’da Türkiye’nin büyük bir sınavdan geçerek, dünyaya bir milletin kendi geleceğine nasıl sahip çıktığını, demokrasiye nasıl sahip çıkacağını gösterdiğini vurguladı.

15 Temmuz’un sadece Türkiye’de değil dünyada yeni bir dönemin başlangıcı olduğunu ifade eden Soylu, “Bir aydır geceleri Ankara’da oldum, olur ya birilerinin belki yine aklı karışır bir şeyler yapmaya kalkarlar diye. Hiç endişe etmeyin, ne yaparlarsa yapsınlar, hangi oyalamayı ortaya koyarlarsa koysunlar o hain, o melun ve o psikopat Türkiye’de cezasını çekecek ve bu milletin gönlü soğuyacaktır. Ona sahip çıkanların çaresiz kalacağı bir döneme doğru gidiyoruz.” diye konuştu.

Bakan Soylu, daha sonra kentteki ziyaret ve incelemelerini tamamlayarak Erzurum’dan ayrıldı.