O eski Türkiye yok artık

AK PartiMKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, “Türkiye ilerlemesin, huzuru, istikrarı ortadan kalksın istediler ama buna rağmen millet AK Parti’yi yalnız bırakmadı. AK Parti de milletini yalnız bırakmadı, milletin hakkını daima korudu. Devleti milletin efendisi değil, milleti devletin efendisi haline getirdi” dedi.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Akçaabat ilçesinde partisinin kadın kolları üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda yaptığı konuşmada, AK Parti’nin 13 yıldır Türkiye’yi idare ederek, birçok hizmeti ortaya koyduğunu söyledi.

Türkiye’de hürriyet, özgürlük ve insanların kendini ifade edebilmesinin önemli bir noktaya geldiğini belirten Soylu, “Eskiden kendisine bakabilmekte bile zorlanan bir Türkiye vardı. Türkiye’de bugün Allah’a şükürler olsun ki etrafımızdaki coğrafyada eğer mağdurlar ve mazlumlar varsa, onlara da el uzatan bir tablo var. Bunların hepsi siyasetle, milletin AK Parti’ye verdiği destekle ve milli iradeyle gerçekleşti” diye konuştu.

Soylu, Türkiye’nin uzun zamandan beri hak ettiği noktaya gelmeye başladığını vurgulayarak, “Bunu engellemeye çalıştılar. Türkiye ilerlemesin, huzuru, istikrarı ortadan kalksın istediler ama buna rağmen millet AK Parti’yi yalnız bırakmadı. AK Parti de milletini yalnız bırakmadı, milletin hakkını daima korudu. Devleti milletin efendisi değil, milleti devletin efendisi haline getirdi” ifadelerini kullandı.AK Parti’nin Türkiye’de 13 yılda çok güzel hamleler yaptığına dikkati çeken Soylu, şöyle devam eti: “Biz 2023, 2053 ve 2071 hedeflerini ortaya koydukça, onların inanın ki uykuları kaçıyor. Türkiye’de bütün bunlarla yolculuğuna ve hedeflerine aynı hızla ve kararlılıkla devam etmektedir. Türkiye’nin kazanımları var. Onun için terörü Türkiye’nin ayağına çelme takabilmek, birliğini, dirliğini ve huzurunu ortadan kaldırabilmek için yeniden gündemine taşıdılar.”-

“Kimse milli iradeye ayar veremez”

Aydın Doğan’ı da eleştiren Soylu, şunları kaydetti: “Hani ne oldu Aydın Doğan, PKK’nın temsilcisini bugün çıkarsın bakalım, bir taraftan ellerine saz verip, ‘sanki bu güzel, iyi çocuktur, kimseye zarar gelmez’ diyor. Hadi bugünlerde çıkarsın, cilalasınlar, makyajlasınlar da milletin önünde inandırıcı olsunlar bakalım. Maalesef içeride de Türkiye’nin huzurunu ve sükununu bozmak isteyenler var. Başta Aydın Doğan hem televizyon kanalları hem de gazeteleriyle Türkiye’nin istikrarını sağlamaya çalışan Sayın Cumhurbaşkanımızı ve AK Parti’yi hedef alan davranışlarda bulunmaktadır. O, Türkiye’yi eski Türkiye zannetmektedir. ‘Ben iki manşet atarım, siyasetçileri, herkesi terbiye ederim.’ Türkiye, eski Türkiye değil. Kimse milli iradeye ayar veremez. Şimdi milletin sesi, sözü hakimdir. Şimdi söz milletindir ve millet karar vermektedir.”

Soylu, HDP’nin 80 milletvekili çıkardığını anımsatarak, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü: “Kimle çıkardılar, onlara emanet oy verenlerle çıkarttılar. ‘Aman AK Parti tek başına iktidar olmasın’ diye HDP’yi, PKK’yı baraj üzerine geçirtip, orada Güneydoğu’dan daha fazla milletvekili çıkması konusunda el birliği içinde Türkiye’yi bu noktaya taşıdılar. Şimdi ne diyorlar, ‘biz sorumlu değiliz’. Öyle bir şey söz konusu değil. Kim kiralamışsa, makyajlamışsa, temel sorumlu bugün onlardır. Hiç kimsenin endişesi olmasın, bu ülkede kim terörü besliyorsa hesap sorulacaktır. PKK ve Pkk gibi terör örgütlerini bitirmek AK Parti’nin boynunun borcudur.”

“Türkiye’nin 21. yüzyılda aziz milletine hediyesi AK Parti’dir”Daha sonra Ortahisar ilçesine gelen Soylu, buradaki bir restoranda eski AK Parti teşkilat mensupları ile buluştu.Soylu, burada yaptığı konuşmada, milletin kendileri için önemli olduğunu dile getirerek, “Biz millete mahkumuz. Biz millete, milletle yürümeye mecburuz ve bundan bir gün ayrılmayız. AK Parti’nin en önemli şifresi budur.

Türkiye’nin 21. yüzyılda aziz milletine hediyesi AK Parti’dir. Onun için partimiz sadece alelade bir siyasi parti, siyasi hareket değildir. Tam tersi bu milletin yarınlarına ait en önemli teminatlarından biridir” dedi.7 Haziran’da iyi bir seçim kampanyası yürüttüklerine ve 1 Kasım’da ise daha fazla gayret göstereceklerine işaret eden Soylu, şöyle devam etti: “AK Parti’ye oy vermemiş insanlara anlatacağız ve diyeceğiz ki ‘ey AK Parti’ye oy vermemiş insanlar, 3,5 ayda bu ülkede nelerin yapıldığını gördünüz.’ Elini taşın altına sokmak istemeyenler, korkanlar, ürkenler, çekinenler… ‘Acaba hükümet olursam ne yaparım’ diyenler. Hemen seçimin akşamı ‘hadi bakalım kasımda erken seçime’ diye televizyonda nara atanları dinlediniz. Sonra da döndürüp, seçim beyannamesini açıklarken, ‘hadi bakalım ben de koalisyona HDP’nin dışında herkesle beraber olurum’ diye. Hani senin ferasetin? Hani senin adamlığın? Hani senin insanlığın? Hani senin ülke sevgin? 3,5 aydır ülkede belirsizliği ortaya koymanın hesabını bu millet sana 1 Kasım sandıklarında gösterecek Devlet Bahçeli.

“Soylu, Türkiye’de siyasi parti sıkıntısı olmadığını belirterek, “Fakat muhalif lider sıkıntısı var. Maalesef bu, Türkiye’nin en temel problemlerinden biri. Siyaset yapmayı, Türkiye’nin menfaatlerini, yarına nasıl gidebileceğini hesaplayamayan bir anlayışla bugün karşı karşıyayız. Kimin ne, nasıl söylediğini aklımızla ve mantığımızla çözemediğimiz, bir gün başka bir şeyi bir gün farklı bir şeyi ortaya koyan muhalif lider anlayışı ile karşı karşıyayız. Milletimiz bunun cevabını 1 Kasım’da tekraren verecektir” diye konuştu.