Ne yaptın hakaretten, iftiradan başka?

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili, “Hangi başarıyı elde ettin Türkiye’de? Ne yaptın hakaretten, iftiradan başka?” dedi.

Burdur Öğretmenevi’nde düzenlenen AK Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katılan Soylu, Türkiye’nin çok önemli ve tarihi süreçten geçtiğini söyledi.

27 Mayıs 1960 darbesi yaşandıktan sonra Türkiye’de bir vesayet sistemi oluştuğunu ve bu vesayet sisteminin milleti kontrol etmeye, devletin kurumlarını ve kurallarını istedikleri gibi oluşturmaya, milletin değerlerini kontrol etmeye yönelik olduğunu anlatan Soylu, “Bu vesayet sistemi bu ülkede insanların kendi istedikleri demokratik hak ve özgürlüklere bağlı şekilde yaşamasını engellemeye, dünyada uluslararası güçlerin Türkiye’yi istedikleri gibi idare etmesine ve yönetmesine yönelik distribütörlük yapmaya, yüksek faizlerle yüksek enflasyonlarla bu ülkenin ekonomisini, mili gelirlerini başka tarafa akıtılması için kurulmuştu” diye konuştu.

Soylu, Türkiye’de Alevilerin korkmadığı, sinmediği, ürkmediği ve ötekileştirilmediği iki dönem olduğunu kaydetti.

Bunlardan birinin 1950-1960’da rahmetli Menderes’in başbakan olduğu dönem, ikincisinin ise 2002-2014 yılları arasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın hükümette bulunduğu dönem olduğunu anlatan Soylu, “Türkiye’nin toplumsal bir şuuru var ve bu toplumsal şuurun ne yaptığı ortadadır. Rahmetli Menderes köylerle şehirleri nasıl entegre ettiyse rahmetli Özal da otobanlarla şehirleri birbirleriyle kucaklaştırmıştır. Sayın Başbakanımız ve Cumhurbaşkanı adayımız Recep Tayyip Erdoğan da 6 ille birbirine bağlanmış olan güzel Türkiye’mizi 74 vilayetle birbirine bağlı olan Türkiye noktasına getirmiştir” ifadelerini kullandı.

Bugün CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı bir konuşmada, “Tanımadan bu adayı seçtik. Çünkü biz Tayyip Erdoğan’ı tanıyoruz. Onun karşısına kimi koyarsak o konuda onunla beraber olma mükellefiyetimiz var” gibi bir anlayışı ortaya koyduğunu anlatan Soylu, şöyle devam etti:

“Sana yazıklar olsun ya… Türkiye’ye bir musibet olarak geldin bir musibet olarak gideceksin. Hangi başarıyı elde ettin Türkiye’de? Taş üstüne taş mı koydun? Bir çivi mi çaktın? Bir hastane mi yaptın? Ne yaptın hakaretten, iftiradan başka.”

Kılıçdaroğlu’nu eleştiren Soylu, “Onlarla beraber Tayyip Erdoğan’ı Türk siyasetinden ve Türkiye’den tasfiye etmenin planlarını yaptın ama bu millet seni sandığa çaktı, hala akıllanmadın. İnsanda biraz haya, biraz edep, biraz ahlak olur” dedi.

Soylu daha sonra AK Parti Burdur İl Başkanlığı tarafından Burdur Öğretmenevi’nde düzenlenen iftar yemeğine katıldı.