Muhalefetin boş vaatlerine itibar etmeyin

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bunların hepsi bir araya geldi. Hep beraber ellerini ovuşturuyorlar. HDP, AK Parti’nin önünü kesebilecek oy alabilir mi, barajı aşabilir mi, avucunuzu yalarsınız avucunuzu” dedi.

Soylu, Çarşıbaşı ilçesinde su ürünleri fabrikasında vatandaşlarla bir araya geldi. Soylu, burada yaptığı konuşmada, balıkçılığın bölge için hazine olduğunu ifade etti.

Türkiye’de 2 partinin seçime girdiğini vurgulayan Soylu, “Birisi AK Parti biride diğerleri. Birisi eski Türkiye, diğeri ise yeni Türkiye. Bu seçim bundan önceki bütün olumlu gelişmeleri ileriye taşıma seçimidir” şeklinde konuştu.

Akçaabat ilçesinde düzenlenen mitingde de konuşan Soylu, bazılarının milliyetçiyiz diye hava attığını kaydederek, şunları vurguladı:

“Akçaabat’da milliyetçilik kolay, elinle hareket yapmak kolay. Başbakanımız, Diyarbakır’da 10 binlere konuşuyor. Git de orada yap milliyetçilik bak yapabiliyormusun. Batman’da, Şırnak’ta, Hakkari’de yap. Orada Türkiye’de bir tek siyasi parti var o da AK Parti Parti. Ayyıldızlı bayrağı ile AK Parti bayrağını yan yana sallıyor orada. Bunların yaptığı tatlı su milliyetçiliği. Milliyetçilik nedir biliyor musunuz Yüksekova’da, havalimanı açıp, ayyıldızlı bayrağı dalgalandırmaktır milliyetçilik.”
Soylu, AK Parti’nin Türkiye’de özgüven açığını kapattığını da belirtti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun HDP’nin barajı geçmesi gerektiğini söylediğini ifade eden Soylu, şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu, Aydın Doğan ile bir masa kurmuş, HDP barajı geçsin diyor. Siz bunlardan bir kere HDP barajı geçmesin diye duydunuz mu. Aydın Doğan’a ne oluyor bilmiyorum. Selahattin Demirtaş gibi bir adam bulmuş, kamerasını gönderiyor hergün televizyona çıkarıyor. Kuaförünü göndermiş Selahattin Demirtaş’a güzel görünsün diye. Bunların yalanlarına itibar edecek misiniz. 6-7 Ekim olaylarını ben mi yaptım, milleti sokağa ben mi döktüm, onlarca insanın katledilmesini biz mi sağladık. Demirtaş demedi mi sokağa çıkın, yakın, yıkın. Aydın Doğan’ın milletin değerleri ile nasıl alay ettiğini biliyorsunuz dimi. Bunların hepsi bir araya geldi. Hep beraber ellerini ovuşturuyorlar. HDP, AK Parti’nin önünü kesebilecek oy alabilir mi, barajı aşabilir mi, avucunuzu yalarsınız avucunuzu. Buradaki oyun nettir. Bunlara prim tanımayın.”

Süleyman Soylu, Türkiye’yi karıştırmaya çalışanlara milletin oyu ile hesap soracağını belirterek, “Biz millete efendi olmaya değil biz millete hizmetkar olmaya geldik” şeklinde konuştu.
Selahattin Demirtaş’ın kendisini mahkemeye verdiğini ifade eden Soylu, “Ey Demirtaş, boyuna, cüssene bakda kimin emrinde kimin talimatında olduğuna bakda ondan sonra adım at. Sen kandilin emrindesin ben milletin emrindeyim” dedi.

Mitinge, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, AK Parti milletvekili adayları Muhammet Balta, Adnan Günnar ve Salih Cora’da katıldı.