Muhalefet kafasını kuma gömmüş görmüyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Türkiye’de 13 yıldan beri çok büyük işler başarıldı. Allah’a şükürler olsun yüz akı bir bilanço var Türkiye’de. 13 yıldır dünyanın bütün gelişmiş ülkeleri, benim ülkemdeki yükselmeye, demokratikleşmeye, özgürleşmeye gıpta ile bakıyorlar” dedi.

Soylu, seçim çalışmaları kapsamında, Köprübaşı ilçesinde partisince düzenlenen mitinge katıldı. Soylu, burada yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik bazı iftiraların atıldığını belirterek, “Sizin bu ülkede neci olduğunuzu, neye göre hareket ettiğinizi biliyoruz. Senin ne haddine bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na laf ediyorsun. Senin ne haddine bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na hakaret etmeye çalışıyorsun. Sana haddini bildiririm, bana istediğini söylesinler ama bu ülkenin Cumhurbaşkanı’na tek bir laf ettirmeyiz. Edenin de ağzına lafı tıkarız” şeklinde konuştu.

Türkiye’de ekonomi, demokrasi, altyapı, yatırım, öz güven açıklarını kapattıklarını vurgulayan Soylu, şöyle devam etti:

“Bugün eğer ayakta dimdik durabiliyorsak, diğer hükumetlerin yaptığı bir şeyi yaptı Türkiye. Onlar koalisyon oldukları için, yarın bir seçim olur diye, milletin gönlünü hoş tutalım diye, önlerindeki seçimi garantilemek için uğraştılar. Biz sadece önümüzdeki seçimi garantilemedik, gelecek yüz yılların Türkiye’sini oluşturduk. Şimdi ayakta duran bir Türkiye var. Artık büyük dev adımlarla ilerliyor ülkemiz. Onlar konuşur AK Parti yapar. Biz popülist politikalar yapmayız. Ne gerekirse onun gereğini yerine getiririz. İnsanımızın yarına güvenli bir şekilde ulaşması için çalışırız.”

Süleyman Soylu, AK Parti’ye karşı olanların, partilerinin tek başına iktidara gelmemesi için ellerini ovuşturduğunu belirterek, “Avucunuzu yalayacaksınız avucunuzu” dedi.

Köprübaşı mitinginin ardından Ortahisar ilçesi Atapark mevkinde düzenlenen mitinge katılan Soylu, burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin 10 büyük devletten biri olacağını kaydetti.

Soylu, pazar günü yapılacak olan seçimde halkın kendilerine büyük destek vereceğini ifade ederek, şunları kaydetti:

“7 Haziran’da öyle bir gök gürültüsü çıkartın ki herkes duysun. Sandıkları patlatmaya hazır mısınız. Hep bir araya geldiler, yapışık ikizler, yapışık üçüzler, yapışık dördüzler, yapışık beşizler var. Onların hepsini 7 Haziran’da bir çuvala koyacakmısınız. Onlar Gezi olaylarından medet umdular, 17-25 Aralık darbesinden medet umdular, 6-7 Ekim olaylarından medet umdular, onlar Ekmelettin’den medet umdular. Baktılar ki olmadı. Şimdi Selahattin’in paçasına takıldılar.”
Kendisine bazı milliyetçilerin hareket yaptığını vurgulayan Soylu, “Bana hareket yapıyor sözde tatlısu milliyetçileri. Bu işareti Trabzon’da yapmak kolay, sen delikanlıysan ay yıldızlı bayraklarla Devlet Bahçeli’yi Diyarbakır’a Batman’a gönder. Orada yap bakalım o hareketleri. Biz oradayız. Herkes gidiyor, turistler gidiyor da Devlet Bahçeli niye gidemiyor” dedi.

Soylu, 13 yıldan beri Türkiye’de çok büyük işler başarıldığını anımsatarak, şöyle konuştu:

“Allah’a şükürler olsun yüz akı bir bilanço var Türkiye’de. 13 yıldır dünyanın bütün gelişmiş ülkeleri, benim ülkemdeki yükselmeye, demokratikleşmeye, özgürleşmeye gıpta ile bakıyorlar.

13 yıldan beri bu ülkede ekonomi yükseldi. Etrafımızdaki ülkeler teker teker çökmesine rağmen Türkiye sağlam bir şekilde ayaklarının üzerinde duruyor. Bütün bu gelişmeleri dünya görürken, bu muhalefet kafasını kuma gömmüş görmüyor. “