Mücadele, son terörist imha edilene kadar sürecek

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz ne kadar güçlü, kudretli olursak ezanımız daha gür ve özgür, ay yıldızlı bayrağımız 780 bin kilometrekarede daha nazlı, hür ve daha kudretli dalgalanır.” dedi.

Çeşitli temas ve incelemelerde bulunmak ve bayramlaşma törenlerine katılmak üzere Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Yaşar Güler’le kente gelen Soylu, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığını ziyaret ederek askerlerle kahvaltı yaptı.

Soylu, daha sonra İl Jandarma Alay Komutanlığına geçerek burada görev yapan Jandarma Özel Harekat görevlileri ve komutanlarla bayramlaştı.

Bayramların insanlar için büyük bir fırsat olduğunu, insanların bir araya geldiği bu günlerin kıymetinin bilinmesi gerektiğini vurgulayan Soylu, “Bayram nefsin terbiyesidir, Allah’a teslimiyettir. Diğeri ise yardımın yardımlaşmanın ve aslında Allah’ın bize verdiği nimetler için şükretmenin en önemli tezahürüdür.” diye konuştu.

“Bu cennet vatanın kıymetini biliyoruz”

Ramazan ve Kurban bayramlarının, bütün İslam alemini bir arada tuttuğunu, bütün insanlığa kardeşliği anlatabildiğini aktaranSoylu, şunları kaydetti:
“Ülkenin her tarafında bereketli topraklar var. İnsanlar da aynı zenginlikte. Kimi kaya gibidir, kimi yumuşaktır. Kimi o kadar çok cömerttir ki her biri birbirini tamamlar. Biz bu cennet vatanın kıymetini biliyoruz ancak en az bizim kadar, bizim coğrafyamızın dışında bu cennet vatanın kıymetini bilip, bu cennet vatanı eline geçirmeye çalışan, bu topraklarımızın, insanlarımızın kıymetini azaltarak ucuza kapatmaya çalışanlar var. Bugün onlarla uğraşıyoruz ve uğraşmaya devam edeceğiz. Biz ne kadar güçlü kudretli olursak ezanımız daha gür ve özgür, ay yıldızlı bayrağımız daha nazlı hür ve daha kudretli dalgalanır. Kullanılan ve maşa gibi bir taraftan bir tarafa savrulan unsurlardır bu terör örgütleri. Bunlarla mücadele etmek için ilk önce değerlerimize sahip çıkacağız.”

“Mücadele, son terörist imha edilene kadar sürecek”

Jandarma Genel Komutanı Güler ise bayram gününü kahraman jandarma personeliyle geçirmek üzere bölgeye gelen BakanSoylu’ya, Jandarma Genel Komutanlığı ve şahsı adına şükranlarını sunduğunu belirtti.

Güler, “Ülkemizin 780 bin kilometrekaresinde yaşayan bütün milletimizin güvenliğini sağlamak üzere yine bölgede bulunan kahraman polis ve korucu kardeşlerimizle birlikte kahramanca mücadele ediyorsunuz. Bu mücadelenizden dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum. Bu mücadele bölgede bulunan son terörist imha edilip etkisiz hale getirilinceye kadar aynı kararlılıkla devam edecektir.” diye konuştu.