Milliyetçilik kendi milletine hizmettir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, ”Milliyetçilik kendi milletine hizmettir, sevdadır, ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın her tarafında dalgalandırmaktır. Bugün 237 ülkeye ihraç eden zengin, güçlü ve başı göğe değecek bir Türkiye var” dedi.

Soylu, Kozan Belediyesince bir süre önce hizmete açılan SODES Düşler Alemi Tesisleri’nde düzenlenen bahar yürüyüşü ve piknik etkinliğine katıldı.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, 2002 yılına kadar karanlık günler geçiren Türkiye’nin, AK Parti iktidarıyla karanlık günleri geride bıraktığını belirtti.

Milliyetçilikten bahsedenlerin geçmişte bu ülkeyi IMF’ye mahkum ettiklerini ifade eden Soylu, şunları söyledi:

”Tayyip Erdoğan hem IMF’nin borcunu ödedi hem de ‘İsterseniz 5 milyar dolar borç vereyim size’ dedi. Milliyetçilik kendi milletine hizmettir, sevdadır, ay yıldızlı bayrağımızı dünyanın her tarafında dalgalandırmaktır. Bugün 237 ülkeye ihraç eden zengin, güçlü, kudretli ve başı göğe değecek bir Türkiye var. Onlara sorun bakalım hastanede ‘paran yoksa öl’ dedikleri milliyetçilikten mi bahsediyorlar? Çocuğunu hastaneden çıkaramayan ve rehin veren babanın milliyetçiliğinden mi bahsediyorlar?. Daha önce tanklarımızı, füzelerimizi dışarıdan alıyorduk. Milliyetçilik 268 baraj yapmaktır, dünyanın bütün ülkelerinin siparişlerini verdiği ve bizim Türk mühendislerimizin altına imza attığı Altay tankımızı ve gemimizi, cirit füzesini, kendi uydusunu, insansız hava aracını yapmaktır. Milliyetçilik üretimdir, milliyetçilik insanımızın standardını yükseltmek, vatanını, milletini sevmek, yurt dışına çıktığımızda ay yıldızlı pasaportumuzu gümrük memuruna uzattığımızda 69 ülkede vize almadan, ay yıldızımı gördüklerinde saygıyla ayağa kalkmalarıdır.”

30 Mart’ın, ülkenin hedefinin belirleneceği, özgürlüğün, bağımsızlığın, yeni Türkiye’nin yolunu açacak bir seçim olduğunu dile getiren Soylu, montaj, kaset, iftira ve yolsuzluk iddialarıyla Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Turgut Özal ve Tansu Çiller’e yapılmak istenen oyun ve kurulan tuzakların, şimdi AK Parti ve Recep Tayip Erdoğan’a yapılmaya çalışıldığını anlattı.

İmamoğlu ilçesinde de partisinin seçim bürosu önünde toplanan kalabalığa hitap eden Soylu, 30 Mart’ta yapılacak seçimle ya eski Türkiye’de ya da yeni Türkiye’de karar kılacağını kaydetti.

Türkiye’yi karıştırmak ve huzurunu bozmak için saldıranların kaderlerinden kaçamayarak sandığa gömüleceklerini belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Tahammül edemiyorlar, bütün cumhuriyet tarihi boyunca bu ülkeye 15 milyar dolar yabancı yatırım geldi. Üretmek için istihdam etmek için. Son 12 yılda onun 10 katı, 135 milyar dolar geldi. Türkiye’de istikrar, demokrasi, modern bir hukuk devleti var diye tahammül edemiyorlar, tuzak kurmaya çalışıyorlar. Geçen günlerde Kılıçdaroğlu, Aydın’da Menderes ile Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı kıyaslıyor. Senin ağzına yakışmıyor Menderes ile Tayyip Erdoğan. Senin ağzına ne yakışır biliyor musun, o millete varlık vergisini, dinini, milliyetini, inancını yasaklayan İnönü ile Hitler yakışır. Neymiş, AK Parti yolsuzluk yapmış. Ey Kılıçdaroğlu, ey Devlet Bahçeli, aynaya bakın hırsızı bulursunuz. Bu milletin kanını emdiniz, bu milletin efendilerine bu milleti mahkum ve mahcup ettiniz. Bu millete diz çökertmeye çalıştınız. Ama bu millet işini bilir, bekler, bekler, kendisine diz çökertmeye çalışanlara diz çökertir.”