Milletin vicdanı altın terazisi gibidir, hiç yanlış tartmaz

AK Parti MKYK Üyesi ve Trabzon Milletvekili Süleyman Soylu, “Milletin vicdanı altın terazisi gibidir, hiç yanlış tartmaz. Yeter ki memleketi yönetme konusundaki iyi niyetimizi, samimiyetimizi, hazırlığımızı ortaya koyalım” dedi.
Soylu, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanlığınca parti binasında belediye meclis üyelerinin katılımıyla düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, 7 Haziran ile 1 Kasım tarihleri arasında AK Parti açısından da Türkiye açısından da bir iklim değişikliğinin söz konusu olduğunu belirterek, “AK Parti olarak yaklaşık 13 yıldır Türkiye’de iktidarda çok önemli ve millete dokunan hizmetler yaptığımız, milletimiz tarafından da bilinmektedir ve aşikardır. 1 Kasım seçimleri, Türkiye’de son 3,5 aydır görülen tablonun üzerinden milletimizin vereceği kararla sonuca ulaşacak” diye konuştu.
7 Haziran seçimleri kapsamında yapılan çalışmaları sonrasında yaşananları değerlendiren soylu, şöyle devam etti:
“Bu memlekete bir borcumuz var. Bu insanlar AK Parti’yi 13 yıldır, hem de kesintisiz bir şekilde iktidarda tuttular. AK Parti de hizmetlerini ortaya koydu ama bu karşılıklı ilişkiden millet de AK Parti de hiç vazgeçmemek üzere bir irade gerçekleştirdi. Bu seçim, 21. asrın Türkiye yürüyüşünün kararı olacak. Biz 21. asırdaki yürüyüşümüzden ve iddialarımızdan vazgeçecek miyiz, vazgeçmeyecek miyiz? Ülkemizin birlik ve beraberlik iddiasından vazgeçecek miyiz, vazgeçmeyecek miyiz? Ülkemizin, milletimizin selametinden vazgeçecek miyiz, vazgeçmeyecek miyiz? Büyük hedeflerimizi aynı ölçüde gerçekleştirecek miyiz, o ölçüdeki ideallerimize ulaşmak için devam edecek miyiz yoksa hedeflerimizi küçültecek miyiz? Karar bu.”
Soylu, siyasi irade güçlü olduğu zaman, insanların yaşam standartlarını yükseltmek için de güçlü bir irade ortaya koyulabildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:
“Yerel hizmetlerde güçlü bir irade ortaya koyabiliyorsunuz. Büyük hizmetlerde güçlü irade ortaya koyabiliyorsunuz. Değişim ve dönüşümde de güçlü bir irade ortaya koyabiliyorsunuz. Şunu diyebiliriz, ‘bizim işimiz bitti artık, Türkiye’nin çok fazla dönüşüme ihtiyacı yok. 10 bin dolarlık kişi başına gelir seviyesi de bize yeter, bu 30 yıl sonra 11 bin dolar olsun.’ Biz deriz de bundan daha ötesini söyleyen başkaları Türkiye’nin yönetimine geçerler. Bu sefer ne olur? Bu sefer aynen geçmiş dönemlerde olduğu gibi var olanı kaybeder, mümkün olduğunca aynı yerde patinaj yapar ve Türkiye’nin elde ettiği gerek demokrasi açısından, gerek özgürlükler açısından, gerek ekonomi açısından bütün değerleri geriye döner.”
1 Kasım seçimlerini tamamlama seçimi olarak gördüklerine işaret eden Soylu, “Yani 7 Haziran’da milletin vermiş olduğu bir kararın, yine milletin kararıyla tamamlanacağı bir seçim olarak değerlendirin. 7 Haziran’da ortaya bir düğüm çıktı, bu düğüm çözülecek. Bu düğümü çözme iradesi de aziz milletimizin iradesidir” ifadelerini kullandı.
“Bir dönemin kilidini hep beraber açacağız”
Soylu, Trabzon’un 7 Haziran seçimlerinde büyükşehirler içinde oyunu en iyi muhafaza eden şehir unvanını aldığını anımsatarak, 1 Kasım seçimlerindeki hedeflerinin ise Türkiye’de büyükşehirler içinde oyunu en çok artıran il unvanını alabilmek olduğunu belirtti.
“1 Kasım’da eğer Türkiye’de milletin arzu ettiği tek başına iktidarı getirebilmek konusunda bir eksikliğe düşersek tarih bizi sorgular” diyen Soylu, sözlerine şöyle devam etti:
“Milletin, bu kadar kredi verdiği siyasi partinin yöneticileri olarak tarih bizleri sorgular. Türkiye bu noktaya geldikten sonra, sanki ufak bir tepeyi aşamayacak bir zorlukla karşılaşıp bu zorluğu aşamayan kişiler olarak bizi sorgular. Yapmamız gereken bir tek şey var. Türkiye’yi etkisiz hale getirmek isteyenlere yine rey üzerinden ve demokrasi üzerinden çok nazik ve nezih bir cevap vermek durumundayız. Bu nazik cevapta yine bizim üslubumuzca, usulümüzce olacak.”
Soylu, diğer siyasi partilerden daha çok çalışmaları gerektiğine dikkati çekerek, “Farkı ancak böyle oluşturabiliriz. Bunu da millet görür. Milletin vicdanı altın terazisi gibidir, hiç yanlış tartmaz. Bugüne kadar da hiçbir şekilde yanlış tartmamıştır. Yeter ki memleketi yönetme konusundaki iyi niyetimizi, samimiyetimizi, hazırlığımızı ortaya koyalım. Önümüzdeki günlerde açıklanacak beyannamemizle biraz daha yolumuz rahatlayacak, biraz daha güzel adımları hep birlikte atacağız. İnşallah Türkiye’de 1 Kasım sonrası sizin de bizim de bütün milletimizin de ülkemizin de rahatlayacağı bir dönemin kilidini hep beraber açacağız” dedi.
Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti Ortahisar İlçe Başkanı Temel Altunbaş’ın da katıldığı toplantı daha sonra basına kapalı devam etti.
Soylu, seçim çalışmaları kapsamında Kunduracılar Caddesi’ndeki esnafı da ziyaret ederek destek istedi.