Milletin sesini duysunlar

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, “Güzel ülkemin önüne takoz koymaya çalışanlar, herkes duysun. Duysunlar ki o kötü planlarından vazgeçsinler. Milletin sesini duysunlar” dedi.

Soylu, partisinin seçim çalışmaları kapsamında geldiği Kütahya’nın Simav ilçesinde AK Parti Seçim Bürosu’nda partililere hitap etti.

Soylu, yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulduktan sonra iki temel ilkesinin var olduğunu ve bunların birinin ”tam bağımsızlık” ötekisinin de ”Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir” olduğunu söyledi.

Bağımsızlığın, özgürlüğün, inanç  ve kutsal değerlerin iki temel sembolü olduğunu vurgulayan Soylu, şunları kaydetti:

”Birincisi şu okunan ezanı Muhammedidir. İkincisi ise 885 bin kilometrenin her santimetresinde dalgalanan bizim ay yıldızlı bayrağımızdır. Birileri faili meçhullerin olduğu eski bir Türkiye istiyor. İnsanların karanlıklar içerisinden aydınlıkları göremediği bir eski Türkiye’yi istiyorlar. 28 Şubat’ta insanların fişlendiği, Alevisinin, Sünnisinin, Türkünün, Kürdünün, başörtülüsünün, namaz kılanın, dizine bakarak ‘kılıyor mu kılmıyor mu’ diye fişlendiği bir Türkiye istiyorlar. Onlar, yüzde 8 bin gecelik faizlerin altında inim inleyen bir Türkiye istiyorlar. 40 milyar dolar bankalardan, kamu bankalarından paraların hortumlandığı bir Türkiye istiyorlar. 2002’de Türkiye’deki Merkez Bankasının rezervi 27,5 milyar dolardı, bugün 135 milyar dolar. 28 Şubat’ta nasıl milletin hazinesine göz dikmişlerse, şimdi bir taraftan kargaşa çıkarıp Türkiye’nin Merkez Bankasının 135 milyar dolarını yolsuzlukla, hırsızlıkla bu milletin hazinesinden almak istiyorlar. Bu ülke sahipsiz değil Simavlılar. Bu ülkenin sahipleri var, bu ülkenin şühedaları var, bu ülkenin toprağının değerleri var, Mevlana’sı var, Yunus’u var, Hacı Bektaş’ı var, Pir Sultan’ı var, Hacı Bayram Veli’si var, Akşemsettin’i var. Biz onları, dünyanın her tarafına taşımakla mükellefiz. Onun için saygın Türkiye istiyoruz”

Soylu, ülkeye tuzak kurmaya çalışanların olduğunu iddia etti.

”Güzel ülkemin önüne takoz koymaya çalışanlar, herkes duysun” diyen Soylu, şöyle devam etti:

”Duysunlar ki sinsinler, duysunlar ki korksunlar, duysunlar ki o kötü planlarından vazgeçsinler. Milletin sesini duysunlar. Herkes duysun, bugün Filistin’deki mazlumlar duysun, Mısır’daki o demokrasiyi arayanlar duysun. Bugün Srebrenitsa’da, Saraybosna’da tekrar başımıza böyle bir şey gelecek mi diye endişe edenler, endişe etmesinler. Onlar duysunlar, rahatlasınlar. Bugün on binlerce kilometre ötede, Türkiye 2,5 milyar dolarla dünyanın en fazla yardım eden 4’üncü ülkesi oldu. Orhun yazıtlarımıza uzandık. Milliyetçilikten bahsedenlere söylüyorum. Tayyip Erdoğan, oraya 48 kilometre yol yaptı. Ecdadımıza sahip çıktı. Mirasımıza sahip çıktı.”

Soylu, daha sonra Gediz ilçesine geçerek burada da halka hitap etti.

Programa, TBMM KİT Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, AK Parti İl Başkanı İshak Gazel ile vatandaşlar katıldı.