“Milletin adamlarını katlettiler”

Ankara İl Başkanlığı tarafından düzenlenen “AK Parti Kasım Ayı İl Danışma Meclisi Toplantısı”  ATO Congresium’da binlerce kişinin katılımıyla gerçekleştirildi. Törende  bir konuşma yapan Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu  “milletin adamlarını katlettiler, millet de kendine bir adam buldu” ifadelerini kullandı.

Törene ayrıca, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Numan Kurtulmuş, Salih Kapusuz, AK Parti Genel Sekreteri Haluk İpek, AK Parti Ankara Milletvekilleri ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek katıldı. Tören İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlarken, açılış konuşmasını AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan yaptı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu Demokrat Parti’nin Genel Başkanı olduğu sıralarda bir resepsiyonda gördüğünü ve “niye aramızda değil?” diye düşündüğünü anlatarak, “Allah razı olsun, aramıza geldiler” diye konuştu.

“MİLLETİN ADAMLARINI KATLETTİLER, MİLLET KENDİNE BİR ADAM BULDU”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı  Süleyman Soylu, salonda coşkulu bir konuşma yaptı. Partililer tarafından sık sık alkışlanan Soylu, konuşmasına, “Ürkütmek istediler bizi. Menderes’e o ipi asanlar, korkutmak istediler milletimizi. Şimdi bugünlerde anlıyoruz ki, milletin adımlarını falan bırakmamaya çalışıyorlar. Endişe ettiğimiz, korktuğumuz başımıza geldi ve rahmetli Özal’ı, milletin bir adamını daha milletten ayırmışlar” diyerek başladı.

“Milletin adamlarını katlettiler, millet kendine bir adam buldu. Milletin bu adamını bu millete adamak için buradayız” diyen Soylu, şöyle konuştu:

“Ağır darbeler, entrikalar, siyasetin o dehlizlerinde, kozmik odalarında programlananlar kardeşleri birbirinden ayırmıştı. Ama şimdi 21. yüzyılın bu coğrafyadaki en önemli fırsatı için, bu büyük aileye, bu demokrasi ailesine, rahmetli Menderes’e tamamlattırılmayan, rahmetli Özal’a tamamlattırılmayan Türkiye’nin demokratik gelişmesini, Türkiye’nin kalkınmasını, Türkiye’nin büyümesini, Türkiye’nin zenginleşmesini ve Türkiye’nin bu coğrafyanın ve dünyanın lider ülkesi olmasını sağlayabilecek, bu büyük hamleyi Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a tamamlatmak için bu büyük aile ile beraberiz.”

Süleyman Soylu, “Önümüzdeki 10 yıl, geçmiş 10 yıl kadar Türkiye için önemlidir” diyerek, Türkiye’nin önündeki 3 seçime dikkat çekti. Önem bakımından mahalli seçimlerin daha önemli olduğunu belirten Soylu, mahalli idareler ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazandıktan sonra genel seçimlerin AK Parti açısından daha kolay olacağını söyledi.

AK Parti’nin geçmişteki tahribatı yok etmekle yükümlü olduğunu kaydeden Soylu, “Çocukluğumdan beri siyasetin içerisindeyim. Bu kadar mükemmel siyasal sistemi olan bir siyasi partiyi hayal dahi edememiştim” diye konuştu.