Milletimizin emrindeyiz

AK Parti MKYK Üyesi Süleyman Soylu, “Kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı Türkiye bir şey haykırdı. Tek devlet, tek bayrak, tek millet. İşte millet bu mesajı verdi” dedi.

Soylu, AK Parti İl Başkanlığı önünde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmada, milletin kendi iradesiyle, kararıyla, reyle, sandıkla ve oyla 2023, 2053 ve 2071 dediğini belirtti.

“Bugün bir milattır” diyen Soylu, “Türkiye’nin yürüyüşüne engel olmak isteyenler, Türkiye’yi kuşatmak isteyenler, Türkiye’yi iftira bataklığına koymak isteyenlere karşı bugün bir milattır. Ülkemi terörün içine çekmeye çalışanlara karşı, ülkemin ekonomisini alabora etmeye çalışanlara karşı, bugün bir milattır. Ülkenin bölünmez bütünlüğüne saldıranlara karşı bugün bir milattır. Kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı Türkiye bir şey haykırdı. Tek devlet, tek bayrak, tek millet. İşte millet bu mesajı verdi” değerlendirmesinde bulundu.

Soylu, milletin emrinde olduklarını da dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çok çalışıldı, çok gayret gösterildi ve çok hakaretlerle karşılaştık ama yılmadık. Bu sonuç, bir taraftan o sabır abidesi, insanımızın sevgilisi ve Türkiye Cumhuriyetimizin ilk defa halk oyu ile seçilen sevgili Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu milletin itimadıdır. Bu sonuç, AK Parti’nin içine sinsi planlar sokup, bizi zayıflatmak isteyenlere karşı Genel Başkanımız ve Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun bilgi adamlığının sonucudur. Bu sonuç, bütün teşkilatlarımızın, belediye başkanlarımızın ve milletimizin Türkiye’ye vurduğu mühürdür.”

Bugün Türkiye’nin “tek başına iktidar” dediğini ifade eden Soylu, “Trabzon ama başka bir şey yaptı. Arkadaşlarımızla yaklaşık 1,5 aydır, herkesle birlik içinde yek vücut olarak, tek yumruk olarak ve Trabzon’un o güzel insanlarıyla, kıymetli hemşehrilerimizle bir seçim kampanyası yürüttük. Mücadele ettik ve biz inandık. Dediler ki ‘5 hayal, 5’i çıkartamazsınız”. Onlar Trabzon’un inadını ve kararlılığını anlayamamışlar” diye konuştu.

“Bizi tercih eden CHP’li, MHP’li, Saadet Parti’li kardeşlerimize de teşekkür ediyoruz”

Soylu, Trabzon’un Türkiye’de oyunu en fazla artıran il olarak rekor kırdığını söyleyerek, ilçelerdeki oy oranları hakkında da bilgilendirmede bulundu.

Vatandaşlara da teşekkür eden Soylu, “61 bin oy, sadece tam tamına 7 Haziran’dan bu güne kadar artırdık. Bu Trabzon için büyük başarıdır. Her birinize tek tek teşekkür ediyoruz. Bu bize büyük bir sorumluluktur. Trabzon’un 7 Haziran’da bize oy vermeyen, bizi tercih etmeyen, 61 bin insanı bugün ‘AK Parti’ dedi. Bizi tercih edenlere karşı da sorumluluğumuz yüksektir. Bizi tercih eden CHP’li, MHP’li, Saadet Parti’li kardeşlerimize de teşekkür ediyoruz” dedi.

Soylu, “yüzde 68 oy bize yetmez” diyerek, “Önümüzdeki seçimde var ya öyle çalışacağız, Trabzon bu takımı, bu güzel takımı hep birlikte öyle bir bağrına basacak, bize diyeceksiniz ki ‘siz evlatsınız, siz kardeşsiniz, size itimat ediyoruz ve güveniyoruz’. Önümüzdeki seçimde Trabzon’da yüzde 75’i götüreceğiz. Hiç merak etmeyin, biz sizi mahcup etmeyeceğiz” şeklinde konuştu.

Trabzonspor’u da unutmadığını ifade eden Soylu, “Trabzonspor’da da yep yeni bir süreç başlıyor. Bakın bu evlatlar Trabzon’u şampiyonluklarla nasıl buluşturacak. Hiç merak etmeyin ne hakkımızı yediririz, ne de hakkımızı yiyenin yanına bırakırız” dedi.

Soylu, Trabzon’daki şehitleri de anarak, vatandaşlardan şehitlerin ruhu için “Fatiha” okunmasını istedi.

Okunan duanın ardından Soylu ve beraberindeki AK Parti Trabzon Milletvekilleri Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar, Salih Cora ile Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi ve diğer yöneticilerle vatandaşları selamladı.

Program, uzun konvaylar eşliğinde il ve ilçe turları ile devam etti ve Akçaabat ve Vakfıkebir’de 2 büyük mitinge imza attı.