Milletimizin bizden ne beklediğini biliyoruz

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, “Bu millet birlikte olmasın, bu millet beraber olmasın, bu millet kardeş olmasın, bu ülke zengin olmasın, bu ülke ‘benimde dünyada sözüm var ve ben bunu Anadolu medeniyetinde söylüyorum’ diyen güçlü bir sesin kuvvetli bir sesin sahibi olmasın diye, bu ülkeye yıllardan beri çelme takmaya çalışılıyor ama Allah’a şükürler olsun ki biz bunu demokrasiyle, reyle mağlup ediyoruz” dedi.

AK Parti İl Başkanlığı’nda partililerle bir araya gelen Soylu, daha sonra Muş Öğretmenevi’nde düzenlenen toplantıda sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle görüştü.

Soylu, burada yaptığı konuşmada, “Biz bu ülkede 1 Kasım seçimlerinin bize ne sorumluluk verdiğini biliyoruz. 14 yıldır bu ülkede milletimizin bizden ne beklediğini biliyoruz” diye konuştu.

Ülkenin hangi sıkıntı ve zorluklardan geçtiğini çok iyi bildiklerini anlatan Soylu, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaşadıklarımızın bir bölümünü sadece bugün yaşıyor değiliz. Biz Dersim’de, bu ülkede hangi tramvayla karşı karşıya kalındığını, onun yıllara nasıl sirayet ettiğini biliyoruz. Biz İstiklal Mahkemelerinde bu ülkenin insanlarının hangi sıkıntılar çektiğini ve bu ülkeye ne mesaj verilmesi gerektiğini de biliyoruz. Ama biz Şeyh Said meselesinden sonra bu ülkede nasıl bir süreç yaşandığını da biliyoruz. Her birinin bizi tanıştırdığı travmaların, attığımız her adımda karşımıza çıktığını da biliyoruz. Bunlar dönem dönem fark ediyor. Ama biliniz ki fark edenlerin bunu çözmek ve milletimizin karşı karşıya kaldığı bu travmalardan, bu milleti kurtarmak isteyen herkese, rahmetli Adnan Menderes, Turgut Özal ve Necmettin Erbakan dahil bu milletin her derdine deva olmak isteyen insanları perişan etmeye çalıştıklarını da biliyoruz.”

Bakan Soylu, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Bugün Cumhurbaşkanımıza reva gördükleri muameleyi ve sabahtan akşama kadar milletimizin muhafazasında olan Sayın Cumhurbaşkanımızın karşı karşıya kaldığı hakaretlerin de niçin gerçekleştiğini iyi biliyoruz. Bu millet birlikte olmasın, bu millet beraber olmasın, bu millet kardeş olmasın, bu ülke zengin olmasın, bu ülke ‘benimde dünyada sözüm var ve ben bunu Anadolu medeniyetinde söylüyorum’ diyen güçlü bir sesin kuvvetli bir sesin sahibi olmasın diye bu ülkeye yıllardan beri çelme takmaya çalışılıyor ama Allah’a şükürler olsun ki biz bunu demokrasiyle, reyle mağlup ediyoruz.”
Terörizm, nereden gelirse gelsin, hangi şekilde olursa olsun, kökünü kazımakta kararlı olduklarını vurgulayan Soylu, millete musallat olanları bir şekilde bertaraf edeceklerini, Doğu’da ve Güneydoğu’da huzuru ne kadar bozmak isterlerse o kadar hizmet edeceklerini kaydetti.

Soylu, “Bu medeniyet bize Mevlana’nın, Hacı Bektaşi Veli’nin, Hacı Bayramı Veli’nin, Eyüp Sultan Hazretleri’nin emanetidir” dedi.
Bakan Soylu, toplantının ardından havayoluyla kentten ayrıldı.