Milletimiz Kendine Pusu Kuranı İyi Bilir

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Bizim milletimiz, dostunu da aslını da kendiyle beraber olanı da kendine pusu kuranı da iyi bilir” dedi.

Soylu, Seyhan İlçe Teşkilatı tarafından Fatih Sultan Mehmet Parkı’nda düzenlediği iftar programında yaptığı konuşmada, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın selamını getirdiğini söyledi.

Türkiye’nin birlik ve beraberlik içerisinde iftar sofralarında buluştuğunu belirten Soylu, şöyle devam etti:

“Masaların arasında gezerken çocukları gördüm ve keşke bizim çocukluğumuzda da böyle masalar kurulsaydı. Bugün şükürler olsun ki hep birlikteyiz. Türkiye’nin her tarafında, birliğimiz ve beraberliğimizi, bütün coşkumuzu, Allah’a binlerce defa şükürler olsun ki sokak iftarlarında bu güzel anlayış içerisinde, bu güzel gök kubbenin hoş sedası içerisinde, birlikte gerçekleştiriyoruz.”

Ülkenin hakkı, hukuku ve adaleti bilen bir Başbakan tarafından yönetildiğini, memleketin parasını çarçur etmediğini ve faiz lobilerine harcamadığını anlatan Soylu, “Bizim milletimiz, dostunu da aslını da kendiyle beraber olanı da kendine pusu kuranı da iyi bilir” diye konuştu.

Soylu, Suriye’de yaşanan iç savaşta her ay 5 bin kişinin yönetim tarafından öldürüldüğünü vurgulayarak, şunları kaydetti:

“Bu doğru bir şey değil. Ne olursunuz dua edelim Filistin için, Mısır için. Ne olursunuz dua edelim Suriye’deki huzur için. Ne olursunuz dua edelim, bir tarafta Myanmar’da sıkıntı çeken insanlar için. Dualarımız bu mübarek ayda alemlerin yaratıcısı Rabbül Alemin tarafından kabul edilir inşallah ve inşallah birliğimizin, beraberliğimizin devamı bu güzel rahmet ayıyla her birimizin üzerine olur.”

Programa, AK Parti Adana Milletvekili Fatoş Gürkan ve çok sayıda partilinin yanı sıra mahalle sakinleri katıldı.