Millet yeni Türkiye’yi istiyor

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, “Onlar eski Türkiye’yi istiyor ama bu meydandaki millet ve Türkiye’nin her yerinde on binlerce insan sayın Başbakanı meydanlarda kucaklıyor ve ‘biz yeni Türkiye istiyoruz’ diyor.” dedi.

Soylu, Midyat ilçesindeki Ulucami Mahallesi Köşk Meydanı’ndaki mitingde vatandaşlara hitap etti.

Türkiye tarihinin en önemli seçimine gidildiğini ifade eden Soylu, şöyle konuştu:

“Birileri eski Türkiye’yi istiyor, faili meçhullerin olduğu Türkiye’yi istiyorlar. Yüzde yedi binlik, sekiz binlik gecelik faizleri istiyorlar. Birileri IMF’in borçları altında bükülen bir Türkiye istiyorlar. Birileri hastane köşelerinde doktoru görmeden kalp krizi geçiren insanlarımızın yaşadığı Türkiye’yi istiyorlar. Birileri sağcı, solcu diye, Alevi, Sünni diye, Türk-Kürt diye, Arap diye, birileri kadınlarımızın başı açık, başı örtülü diye ayrıldığı bir Türkiye istiyorlar. Onlar eski Türkiye’yi istiyor ama bu meydandaki millet ve Türkiye’nin her yerinde on binlerce insan sayın Başbakanı meydanlarda kucaklıyor ve ‘biz yeni Türkiye istiyoruz’ diyor.”

Büyüyen ve zenginleşen Türkiye’yi bazı çevrelerin hazmedemediğini belirten Soylu, “Neyi hazmedemiyorlar biliyor musunuz, bu ülkede yükselen, büyüyen ve zenginleşen Türkiye’yi hazmedemiyorlar. Gelin Türkiye’yi hep beraber bu meydanlardan bütün semaya yükselen dualarla desteklerle kucaklayalım. Biz bir istiklal mücadelesi yapıyoruz. Biz yeni Türkiye mücadelesi yapıyoruz. Midyat’tan bir tek şey istiyorum. Nasıroğlu’nu istiyorum” diye konuştu.

Mitinge eski İçişleri Bakanı ve Mardin Milletvekili Muammer Güler, Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Vejdi Kahraman ve Midyat Belediye Başkan adayı Şehmus Nasıroğlu, il ve ilçe örgütü üyeleri katıldı.