Hedeflerimizi gerçekleştirmeliyiz

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Türkiye’nin istikrarını, huzurunu bozmaya çalışanlara karşı kendilerinin gücünün rey, sandık, demokrasi ve milli irade olduğunu söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında Of ilçesinde vatandaşlarla bir araya gelen Soylu, Türkiye’nin büyük yürüyüşünü ve ilerlemesini gerçekleştirirken, milletin çok güçlü bir irade ortaya koyduğunu belirtti.

Bu mücadelenin içerisinde fert olmanın bile çok önemli olduğunu vurgulayan Soylu, “Türkiye birinci yarıda çok önemli bir yükselme gerçekleştirdi. Ekonomisi, kişi başı gelir seviyesi yükseldi. Türkiye artık eski Türkiye değil. Sözü, itibarı, bütün dünyaca bilinen, ‘Türkiye ne söylüyor’ diye bakılan bir tablo ile karşı karşıyayız” şeklinde konuştu.

Soylu, Türkiye’nin son 13 yıldır yepyeni bir yolculuğa yelken açtığına işaret ederek, “Türkiye birinci yarıyı başarı ile tamamladı. Ne kadar kıskanırsa kıskansınlar bütün bunları gerçekleştirirken bir iktidar var. Bütün dünyanın takdirle izlediği, hayalleri gerçekleştiren bir Türkiye tablosu ile karşı karşıyayız” dedi.

– “Büyük bir tezgah ile karşı karşıyayız” –

Türkiye’nin eline geçirdiği bu fırsatı artık yitirmemesi ve kazanımlarını kaybetmemesi gerektiğini ifade eden Soylu, şöyle devam etti:

“Türkiye’nin topraklarını ucuzlatmaya çalışanlara karşı, Türkiye’nin istikrarını, huzurunu bozmaya çalışanlara karşı, bizim gücümüz rey, sandık ve demokrasi ve milli iradedir. Büyük bir tezgah ile karşı karşıyayız. Türkiye’nin zenginleşmesini ve yükselmesini istemiyorlar. Buna gelin sandıkta hep beraber cevap verelim. Türkiye artık yükselme dönemine geçmektedir. Buna destek verme zamanı 7 Haziran’dır. Dünden daha kuvvetli olmalıyız. Hedeflerimize ulaşacak net anlayışı ortaya koymalıyız. Gün oturma zamanı değildir. Gün adım adım çalışma zamanıdır. Ben 2,5 yıldan beri AK Parti’deyim. Sırtımdaki ter bir gün kurumadı. Bize millet tarafından verilen emanetin neyi ifade ettiğini biliyoruz. Şimdi Türkiye’nin önünde hedefler var. Bu hedefleri gerçekleştirmeliyiz.”

Süleyman Soylu, çözüm sürecini aksatmadan devam ettireceklerini de kaydederek, şunları vurguladı:

“Terörün 600 milyar dolar bu ülkeye maliyeti oldu. Bizim analarımızı ağlattılar. Evlatlarını askere gönderenler, ‘acaba gelecek mi gelmeyecek mi?’ diye endişe içerisinde oldular. Türkiye’nin bütçesine, hazinesine zarar verdiler. Tam 2,5 yıldır bu ülkede analar ağlamıyor. Bazen şımarıyorlar, ama bilmenizi isteriz hadlerini bildiriyoruz. Teşkilat mensuplarımızı tehdit ediyorlar, partiden istifa etmeye çağırıyorlar, ‘seçimde çalışmayın’ diye onları bir şekilde sıkıştırmaya çalışıyorlar. Buradan söylüyorum, oraya da gideceğim. Hakkari’de, Van’da, Ağrı’da da söyleyeceğim. Demirtaş, bu iki yüzlü üç yüzlü siyasetinden vazgeç. Eğer bu tehditlere devam edersen orayı başına yıkarız senin. Demokrasi ile herkesin kendisini ifade edebileceği bir seçime gidiyoruz. Hiç kimsenin endişesi olmasın. Hiçbir korkumuz yok. Sandıklardan AK Parti milletimizin desteği ile inşallah büyük bir başarı ile çıkacaktır.”